6 неймовірних речей, які надруковані на 3D-принтері

Автомобіль, надрукований на 3D-принтеріОстаннім часом дедалі частіше з’являються новини про успіхи 3D-друку. Приміром, днями було проведено випробування першого «друкованого» пістолета з назвою The Ліберейтор. Спочатку пістолет не міг зробити більше жодного пострілу, вже на другому він вибухав. Однак коли творець пістолета Коді Вілсон (Cody Wilson) додав до складу крилонитрил-бутадієн-стирол, пістолет витримав вже 8 пострілів, але в результаті все одно розірвався. Для друку пістолета був використаний промисловий принтер Stratasys Dimension SST 3D, придбаний на eBay за $8000.

Не так давно з допомогою 3D-принтера був надрукований справжній автомобіль він називається Urbee 2 (на фото). Двигун машини є гібридним і може працювати на бензині або етанолі. Особливістю цієї моделі став кузов, виготовлений на принтері Stratsys Fortus 900mc. На роздруківку 50 пластикових деталей знадобилося 2,5 тис. годин. Перше покоління Urbee розроблено в 2010 році, але прототип виявився невдалим, так як виявився занадто тендітним. Ми вирішили знайти інші цікаві та корисні речі, роздруковані на 3D-принтері.

1. Лінзи для фотокамер
Перша відмінність таких лінз від справжніх — маленька вартість. При цьому до якості останніх акрилової оптиці ще дуже далеко. Більш складні 3D-принтери здатні працювати зі склом з більшою чіткістю зображення.

2. Гітара
Дизайнером Скоттом Саммі (Scott Summi) була створена акустична гітара. «Роздруковані» були не тільки корпус, але і металеві деталі. Класично були створені лише дерев’яний гриф і струни гітари. Така ж технологія була застосована для друку флейти.

3. Протези
Річард фон Ес (Richard Van As), що втратив чотири пальці, вирішив не витрачати величезну грошову суму на механічні протези і спробував створити їх в домашніх умовах. Йому вже вдалося надрукувати першу функціонуючу модель, яка отримала назву Robohand.

4. Одяг
«Друк одягу» відома ще з експериментів дизайнерів Джірі Эвениус (Jiri Evenhuis) і Жанни Киттанен (Janne Kyttanen). Ідея була підхоплена лондонськими і голландськими модельєрами. Перед моделюванням тіло замовника «сканується», дякую чому одяг сідає точно по фігурі.

5. Будівлі
Концепт 3D-вдома був представлений в минулорічній доповіді Берока Хошневиса (Behrokh Khoshnevis) в рамках конференції університету Південної Каліфорнії. За словами вченого, на одну 3D-будівництво, площа якої складає 25 тисяч квадратних метрів, піде 12 годин. Сантехніка та електропроводка також включені в «друкарський» план.

6. Роботи
Німецькими техніками з Fraunhofer-Gesellschaft були «надруковані» вісім роботів-павуків. Процес не набагато складніше виготовлення одноразових гумових рукавичок. Так, американські інженери з Гарвардського університету і Массачусетського університетів створили роботів, які збираються самостійно з роздрукованих деталей. Цікаво, а що буде коли роботи навчаться друкувати самих себе?

До речі 3D-принтери вже здатні відтворювати собі подібних. Роздруківці підлягають всі складові гаджета за винятком гайок і болтів. Функція 3D-«розмноження» була придумана і реалізована англійськими вченими. А в США експериментують з друком їжі. Загалом, незамінна, виходить, річ.

текст російською

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *