Спецназ отримає безшумні електромотоцикли


Американська компанія Logos Technologies отримала фінансування від Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA на розробку безшумного гібридно-електричного мотоцикла, орієнтованого на військове використання. В результаті реалізації цієї програми військові повинні отримати в своє розпорядження двоколісний транспортний засіб, який дозволить їм не тільки швидко переміщатися на великі відстані, використовуючи переваги гібридної рухової установки, але і тихо і непомітно пересуваючись по територіях, зайнятих противником, пересуваючись виключно на електричній тязі.

Розробка електричного мотоцикла ведеться фахівцями компанії Logos Technologies спільно з фахівцями компанії BRD, компанії, що знаходиться в Сан-Франциско і спеціалізується на розробці й виготовленні електричних мотоциклів. В результаті співпраці повинен з’явитися електричний мотоцикл, гібридна система якого здатна працювати на різних типах палива і базою для якого є сучасна база електричного позашляхового мотоцикла, вже розробленого компанією BRD, здатного без труднощів долати круті схили, пісок, бруд та інші елементи пересіченій місцевості.

Основним видом палива, яке буде використовувати двигун внутрішнього згоряння гібридного мотоцикла, є паливо JP-8, який є стандартом для американської військової техніки і техніки країн НАТО. Але, у разі необхідності двигун може працювати і на паливі інших видів, включаючи біопаливо, що має важливе значення при проведенні операцій на території супротивника. Рівень шуму, видаваного двигуном внутрішнього згоряння гібрида, не повинен перевищувати значення в 90 децибел, що в чотири рази нижче рівня шуму, видаваного звичайним мотоциклетним двигуном.

За рахунок гібридної схеми силової установки, яка включає можливості рекуперації енергії, електричний мотоцикл на тій же кількості палива здатний пройти відстань, на 10 відсотків перевищує відстань, яке зможе пройти мотоцикл тільки з двигуном внутрішнього згоряння. Ще однією особливістю нового гібридного мотоцикла є його здатність виступати в ролі джерела електроенергії, яку можна використовувати для підзарядки акумуляторів різних пристроїв і для живлення іншої техніки: радарних систем, систем нічного спостереження та систем супутникового зв’язку.

Більше інформації на цю ж тему читайте на тематичному сайті, присвяченому мотоциклам