Набір для дослідів з надпровідниками збирає кошти на Boomstarter


Кілька років тому надпровідники здавалися чимось футуристичний і недосяжним. Матеріали на їх основі, так і саме поняття, викликали жах в серцях шанувальників наукового прогресу.

Вчені продовжують створювати надпровідники, здатні працювати навіть при кімнатній температурі і вище, і розкривати секрети унікального явища, при якому струм проходить крізь матеріал, не відчуваючи опору. Інженери створюють пристрої, які дозволяють значно знизити витрати на використання електромереж.

А незабаром погратися з цими високотехнологічними речовинами зможуть навіть діти. Якщо, звичайно, відповідний проект збере достатньо коштів для реалізації на краудфандинговій платформі Boomstarter.

Серцем нового набору юного фізика є високотемпературна надпровідна кераміка. При охолодженні такого матеріалу до температури рідкого азоту, він набуває надпровідні властивості. Наприклад, якщо на шматочок надпровідника покласти сильний магніт і після цього кераміку охолодити, магніт буде парити (левітувати) на висоті до декількох міліметрів. Він також буде витримувати вантаж до декількох кілограмів. А якщо таку кераміку підвісити над доріжкою з неодимових магнітів, то вона зможе вільно літати над нею (згадаймо, потяги на магнітній подушці, про які пише newmagnit.ru).

На думку про це наборі творців навела поїздка в Швейцарію і відвідування Великого адронного коллайдера. Гігантське кільце розганяє найдрібніші частинки речовини, які утримуються в трубі за допомогою надпровідних магнітів. Багато з цих магнітів були виготовлені в Росії. Однак у вільному продажу в нашій країні купити надпровідники неможливо (матеріали досить дорогі у виготовленні).

Новий проект дозволить будь-кому використовувати цей набір для вивчення фізики (школярам і студентам), ігри (чи науково-пізнавальних шоу) і навіть серйозного застосування (автори вважають, що з його допомогою можна навіть побудувати дивовижні виставкові стенди).

НАДПРОВІДНИК — експеримент з рідким азотом і левітацією магніта — відео з Ютуб

Крім надпровідного матеріалу в набір входять неодимові магніти різного розміру, пластиковий пінцет (щоб магніти не примагнічувались) і окуляри для роботи з рідким азотом (його доведеться купувати окремо, і у його використання своя техніка безпеки). Упакований набір в якісний кейс німецького виробництва. Щоб випустити набори, творцям потрібно замовити як мінімум 100 комплектів.

На сьогоднішній день компанія зібрала 162 тисячі рублів з 325 необхідих. До завершення збору коштів залишилося 19 днів.