Магнітні бактерії можуть допомогти у створенні біо-комп’ютерів майбутнього

Команда вчених з університету британського міста Лідс і Токійського університету сільського господарства і технології провели дослідження бактерій, які містять залізо.

Ці бактерії поглинають залізо і створюють крихітні магніти всередині себе, аналогічні до тих, що є в жорстких дисках комп’ютерів.

На думку вчених, це дослідження може привести до створення набагато швидших жорстких дисків.

У міру розвитку технологій і комп’ютерних компонентів, вони стають все меншими і меншими. У зв’язку з цим стає все важче робити електроніку в нано-масштабі. Тому дослідники в даний час звернули свою увагу до природи.

У поточному дослідженні, вчені використовували бактерію magneticum Magnetospirilllum. Водне середовище — звичне місце існування для цих мікроорганізмів.

Вони рухаються в напрямку силових ліній магнітного поля Землі як стрілки компаса в пошуках оптимальної концентрації кисню.

Коли бактерії поглинають залізо, білки всередині їх тіл вступають в реакцію з ним для створення крихітних кристалів магнетиту, самого магнітного мінералу на Землі.

Вивчивши те, як мікроби збирають, формують і розміщують ці наномагніти всередині себе, вчені скопіювали метод і застосували його поза бактерії, ефективно «вирощування» магніти, які можуть допомогти в створенні жорстких дисків.

Крім комп’ютерів, ця технологія може бути використана в майбутньому в хірургії, так як отриманий матеріал є біосумісним. Наприклад, для виробництва нанопроводів.

Оригінал новини читайте тут.