Представлена інтерфейсна система комп’ютер-мозок

В американському дослідному центрі Вадсворт вченими була розроблена інтерфейсна система комп’ютер-мозок, яка допоможе людям з обмеженими можливостями суттєво спростити спілкування, використовуючи при цьому комп’ютерний екран.

Система являє собою спеціальну шапочку з електродами. Користувачеві необхідно одягнути шапочку і сконцентруватися на одній літері в буквеній матриці на екрані комп’ютера.

По темі: Интерфейсная система компьютер-мозг была представлена учеными

Кожна літера — це унікальний миготливий шаблон. При фокусування уваги людини на ньому, цей миготливий шаблон відображає мозкову активність. Комп’ютер самостійно обчислює, на якій саме частині миготливої матриці було сконцентровано увагу.

На жаль, дана система поки дуже повільно записує ціле слово. На вибір однієї літери доводиться витрачати приблизно 15 секунд. Але незабаром дослідники планують модернізацію технології і прискорення часу відгуку.

Раніше вченими з Каліфорнійського університету (США) була представлена працююча технологія читання думок людини. Продемонстроване пристрій здатний зчитувати і декодувати думки сторонніх людей.

Представлене пристрій — незамінний помічник для тих, хто позбавлений можливості розмовляти в результаті отриманої травми або хвороби.