В Естонії мережевий оператор Elektrilevi встановив більше половини дистанційних лічильників


Мережеве підприємство Elektrilevi встановило в Естонії понад 316 000 лічильників віддаленого зчитування із запланованих 624 000. На дистанційне зчитування переведено кожне третє домогосподарство, тобто всього 207 500 домогосподарств.

Установка лічильника і його підключення до інфосистеми відбуваються в різний час, тому в проміжку залишається період, коли показання потрібно повідомляти і після встановлення нового пристрою, нагадує оператор.

Фірма Elektrilevi повідомляє кожного клієнта письмово про те, коли новий лічильник переводиться на дистанційне зчитування і необхідність у відправці показань відпадає.

Важлива відмінність порівняно зі старим лічильником полягає в тому, що лічильник повинен постійно залишатися підключеним до мережі. У такому разі мережеве підприємство знає, що лічильник справний і здатний передавати інформацію про спожитий обсяг електроенергії.

«Наприклад, якщо ви залишаєте дачу на тривалий час, тепер потрібно відключати електроенергію не на головному запобіжнику, а на вимикачі лічильника», — пояснив керівник проекту віддаленого зчитування Майт Рахі. В такому випадку подача електроенергії в місці споживання буде припинена, але сам лічильник залишиться підключеним до електромережі.

В електронній системі обслуговування Elektrilevi кожен домовласник може подивитися, коли в його місці споживання запланована установка нового лічильника і переведення на дистанційне зчитування.

«Слід враховувати, що терміни можуть ще по ходу справи змінитися, але в плані встановлення значних змін більше не передбачається», — додав Рахі.

Виходячи з мережевих правил, електролічильники Естонії повинні перейти на дистанційне зчитування не пізніше початку 2017 року.

Якщо великі споживачі перейшли на дистанційне зчитування вже в 2013 році, то для побутових клієнтів Elektrilevi замінить близько 630 000 лічильників протягом чотирьох років.

Вартість проекту становить 94 мільйони євро.