Особливості застосування магнітів у приладобудуванні, радіо — і електротехніки

У 1820 р. Ерстедом було виявлено, що провідник зі струмом впливає на магнітну стрілку, змушуючи її провертатися. Приблизно через тиждень після цього Ампером було доведено тяжіння двох паралельних провідників зі струмом одного напрямку. Він припустив, що магнітні явища можуть бути пов’язані зі струмами. Так, для постійних магнітів необхідні струми, постійно циркулюють всередині самих магнітів. Дане припущення активно застосовується і сьогодні.

Машинами обертального типу, які здатні перетворювати механічну енергію в електричну або електричну енергію в механічну, є електродвигуни і електромашинні генератори. В основі дії таких генераторів лежить принцип електромагнітної індукції, коли електрорушійна сила знаходиться в проводі, який рухається в магнітному полі. А це в свою чергу приводить в дію електродвигун.

Робота магнітоелектричних приладів ґрунтується на силі взаємодії магнітного поля і струму у витках обмотки рухомої частини.

Індукційний лічильник, насправді, це малопотужний двигун змінного струму з струмового обмоткою і обмоткою напруги. Між обмотками поміщається проводить диск, який обертається під дією крутного моменту, уравновешиваемого струмами, які наводить в диску постійний магніт. Тому диск обертається з частотою, пропорційною споживаної потужності.

«Джерелом живлення» сучасних електричних наручних годинників є мініатюрна батарея. Крім цього, схема типових електричних портативних годин складається з двох магнітів, двох котушок і транзистора.

Замок — це пристрій механічного, електричного або електронного типу, яке обмежує доступ до несанкціонованого користування чим-небудь. Існують різні способи приведення замку в дію. Це може бути ключ, цифровий або буквений код, індивідуальна характеристика у вигляді відбитків пальців або зображення сітківки ока. Конструкція замка передбачає з’єднання його частин між собою. Так, у магнітних замках для цього використовуються магнітні елементи. Для замка і ключа є відповідні кодові набори постійних магнітів. Підбір правильного ключа до замковій щілині дозволяє поставити в потрібне положення внутрішні магнітні елементи замку, що дає можливість його відкрити.

Джерело: http://abooxi.com/