Air iPadПродажі нового iPad Air стартували 13 листопада в Москві відразу в двох торгових мережах – «Зв’язковий» і re:Store. Модифікації з модулем Wi-Fi стоять в діапазоні 20 – 32 тис. руб., а моделі з стільниковими модулями – 25 – 37 тис. руб. Кількома днями раніше фахівці компанії IHS iSuppli розібрали цей планшетник і прийшли до висновку, що сукупна вартість всіх компонентів самої дешевої версії пристрою становить приблизно $274. Чи варто купувати це обладнання? У нашому огляді – п’ять особливостей, які виділяють новий iPad Air серед інших пристроїв цього класу.

Розміри і вага. Новий 9,7-дюймовий планшет від Apple вийшов надтонким (товщина корпусу – всього 7,5 мм) і дуже легким для такого класу пристроїв – 469 р. Пристрій виглядає «дорого», а мала вага дозволяє тримати його на вазі довго. Використовувати iPad тепер можна з комфортом не тільки вдома біля ліжка і в кафе, але і по дорозі на роботу і назад.

Продуктивність. У iPad Air з’явився додатковий співпроцесор М7, який працює в дуеті з «повноцінним» чіпом нового покоління А7. Тепер інтерфейс, програми та ігри запускаються і працюють швидше не тільки в порівнянні зі старими моделями планшетників Apple (за даними тесту Geekbench 3, швидше третього iPad майже в два рази), але навіть з багатьма ноутбуками – враховуючи, звичайно, більший розмір додатків, створених для ПК.

Швидкість зарядки. У новому iPad Air батарея стала менше і тонше, а колишній рівень автономної роботи (10 годин) досягається за рахунок енергоефективності нових чіпів, встановлених в планшет. У цього рішення, крім економії ваги ще один бонус: iPad Air заряджається відчутно швидше за своїх попередників. Тепер для того, щоб зарядити від розетки з нуля до 100%, буде потрібно всього чотири години. А заряду типовому юзеру вистачить на повний робочий день. Такими характеристиками може похвалитися хіба що MacBook Air останнього покоління, але він і коштує набагато дорожче.

Новий дисплей.Варто взяти Air iPad і iPad 3 в руки, як відразу стане видно, що новий дисплей яскравіше і контрастніше. Відблиски на екрані стали менш помітні, а читати статті на новинних сайтах, перебуваючи при цьому на вулиці в яскравий сонячний день, стало зручніше. Екран у новинки виготовлений за технологією IGZO, що, як заявляє виробник, робить його на 20% яскравіше і на 50% енергоефективніше. За відчуттями, дисплей у iPad Air кращий з усіх, які сьогодні використовуються для виробництва мобільних гаджетів.

Тепер iPad пододит для роботи. Apple почав безкоштовно оснащувати нові iPad пакетами iWork і iLife. Разом з планшетом покупець отримує редактор текстових документів Pages, інструмент для роботи з таблицями Numbers і програму для створення презентацій Keynote. Плюс, на пристрої встановлені музичний редактор Garage Band, інструмент для обробки відео iMovie і фоторедактор iPhoto. Раніше всі ці недешеві програми доводилося купувати окремо.

Також до планшета можна придбати зовнішню клавіатуру, перетворивши його в окреме робоче місце. У отриманої конструкції мінус перед повноцінним ноутбуком буде в тому, що екран знаходиться значно нижче рівня очей, так що при довгій роботі шия буде затікати.

Справедливості заради варто відзначити, що від низки колишніх недоліків новий планшетник Apple так і не позбувся. Його складно назвати дешевим. Як і раніше, у нього обмежені можливості для підключення периферійних пристроїв. І в ньому все ще немає модуля для підключення SD-карт, у той час як версії iPad Air з великим розміром внутрішньої пам’яті коштують занадто дорого.

Повертаючись до собівартості пристрою.

В iSuppli кажуть, що новий iPad Air обходиться у виробництві на $42 дешевше, ніж планшет попереднього покоління – «начинка» пристрою трохи подешевшала. Так, вартість NAND-пам’яті складає всього $9,2 (на 16 Гб пам’яті, модулі оперативної пам’яті – $10,5, процесора – $18, дисплея – $90, акумуляторної батареї – $19. А повний набір всіх бездротових чіпів обходиться виробникові в $5.

Читати текст російською тут.