Білл Гейтс назвав найбільшу помилку в Microsoft

Співзасновник Microsoft Білл Гейтс зізнався в «найбільшою помилку», яку допустив на посаді керівника компанії. Про це розповів в рамках заходу венчурного фонду Village Global.

За словами Гейтса, Microsoft розвивала свою мобільну платформу з 2000 року, але компанія так і не змогла зайняти лідируючу позицію на ринку: «Моя найбільша помилка в тому … що при мені Microsoft не стала тим, чим став Android».

Ринок софта мобільних пристроїв влаштований так, що «переможець отримує все» і може бути всього одна компанія, здатна конкурувати з Apple, вважає Гейтс. Ціна цієї помилки, продовжує він, становить 400 мільярдів доларів, які б дісталися «компанії M, а не компанії G».

У той же час колишній глава Microsoft вважає, що компанія як і раніше дуже сильна, але якби він не допустив поразки в боротьбі з Google, то вона була б не просто в числі лідерів ринку, а встала б на чолі цього списку.

У січні 2018 старший менеджер програми Windows Insider Брендон Леблан заявив, що корпорація не планує випускати тестові версії системи Windows 10 Mobile. Після виходу Windows 10 Creators Update розробники заявили про припинення випуску нових пристроїв на Windows 10 через низьку частку на ринку і слабкої підтримки з боку незалежних розробників.