Патріарх побачив нову загрозу в цифрових технологіях

Розвиток цифрових технологій може становити небезпеку для свободи людини. Про це заявив патріарх Московський і всієї Русі Кирило на зустрічі з ученими Всеросійського НДІ експериментальної фізики (Російський федеральний ядерний центр у Сарові) в Сарові, повідомляє КуПол.

«Чим більше ми покладаємося на цифрові носії, тим більше ми піддаємо небезпеки в першу чергу свою свободу», – сказав глава РПЦ.

За його словами, людина може не помітити, як втратить свободу своєї особистості, сліпо поклавшись на технології. «Не тільки засоби зв’язку, а й взагалі вся цифрова цивілізація, яка вже починає ставати нашим надбанням, здатні максимально обмежувати людську свободу без створення будь-якого дискомфорту. Людина може навіть не помічати, що його свобода обмежена, а свобода буде обмежуватися », – уточнив він.

Раніше патріарх неодноразово висловлював побоювання щодо гаджетів і сучасної техніки. У січні він говорив, що електронні пристрої демонструють пришестя Антихриста і можуть стати засобом контролю інформації з однієї точки. У серпні 2018 року глава РПЦ попереджав, що девайси можуть використовуватися для тотального стеження за людьми. У самій Церкві технологіями серйозно занепокоїлися, коли стало відомо про майбутню заміну паперових паспортів на електронні.