Створено пристрій для боротьби з депресією, який б’є струмом

У Великобританії в продаж надійшли пристрої, які здатні полегшити симптоми депресивних захворювань. Про це повідомляє New Scientist.

За даними дослідників, новинка допомагає боротися з депресією за допомогою слабких електричних розрядів, які стимулюють ділянку передньої частини мозку. Прилад застосовує неінвазивний метод лікування – коли на шкіру не чиниться хірургічного впливу.

Для роботи гаджета використовується «віртуальний терапевт» на смартфоні. Пристрій було схвалено медиками в Європі.

У грудні минулого року американські вчені запропонували спосіб діагностики депресії через смартфон. Вчені зі Стенфордського університету використовували набір даних, який містив майже 50 годин інтерв’ю з 189 людьми: як тих, що страждають депресією, так і здорових. Вчені хотіли визначити особливості мови і виразу обличчя людей з депресією.

Для навчання системи вони використовували нейромережу, а в якості даних виступали аудіозаписи, текстові транскрипції і 3D-моделі обличчя учасників під час інтерв’ю. У процесі аналізу нейромережа навчилася обчислювати симптоми розладу за деякими параметрами: наприклад, за особливими запинками у мові людини, яка страждає депресією.