Microsoft передбачила поступову відмову від жорстких дисків у комп’ютерах. Про це повідомляє видання Tom’s Hardware.

Журналісти посилаються на звіт аналітичної компанії Trendfocus, згідно з яким Microsoft закликала виробників комп’ютерів почати поступово відмовлятися від жорстких дисків (HDD) у ПК та закінчити цей процес до 2023 року. Йдеться про компанії, які випускають комп’ютери із встановленою Windows. Однак наразі американська корпорація не запропонувала конкретної стратегії.

zdФахівці вважають, що відмова від жорстких дисків на користь твердотільних накопичувачів (SSD) дозволить прискорити продуктивність комп’ютерів. У Microsoft пропонують відмовитися від HDD у всіх пристроях, крім ігрових ПК та настільних комп’ютерів, у яких потрібна наявність кількох типів сховищ. Microsoft відмовилася коментувати можливу смерть традиційних накопичувачів

За словами журналістів, на ринку комплектуючих для комп’ютерів спостерігається тенденція до поступової відмови від HDD. За оцінкою фахівців, повний перехід до твердотільних накопичувачів відбудеться не раніше 2024 року. Прогрес може загальмувати більш високу вартість SSD, ніж жорсткі диски, і дефіцит напівпровідників.

Наприкінці травня компанія Apacer представила твердотілі накопичувачі з рекордними показниками. Швидкість послідовного читання нових SSD склала 13 гігабайт на секунду, швидкість запису – 12 гігабайт на секунду.