The Guardian: занадто часте використання смартфона може вплинути на погіршення пам’яті

Медики пов’язали підвищене використання смартфонів з розвитком деменції та інших дегенеративних захворювань. Про це повідомляє The Guardian.

Опитані виданням експерти виявили вплив смартфона на погіршення пам’яті. За словами медиків, у тих, хто занадто часто покладається на гаджет, щоб не запам’ятовувати певну інформацію, підвищений ризик виникнення недоумства та інших дегенеративних захворювань.

За словами нейробіолога Кріса Берда, використання блокнота, комп’ютера або телефону дозволяє людині розвантажити свою пам’ять і виконати більше завдань в моменті. “Наш мозок не пристосований для того, щоб запам’ятовувати дуже конкретні, одноразові речі», — зауважив автор. Його колега Олівер Хардт підкреслив, що чим рідше людина покладається на власну пам’ять, тим вище його залежність від розумних девайсів.

Хардт зазначив, що у нього немає точних даних щодо впливу смартфонів на пам’ять, проте вчений вважає, що в довгостроковій перспективі занадто часте використання пристроїв викличе сплеск дегенеративних захворювань.

“Одна з речей, яка перешкоджає здатності нашого мозку переводити спогади з короткострокового сховища в довгострокове, — це відволікання уваги», — зауважила технічний експерт Лінда Стоун. За її словами, якщо людина буде занадто часто відволікатися на гаджети, то певні спогади зникнуть з його довгострокової пам’яті.

На початку 2020 року фахівці Apple розповіли, як можна виявити старече недоумство у літніх користувачів iPhone і інших смартфонів. Автори відзначили, що проблеми з пам’яттю можна виявити за швидкістю використання додатків, середнім часом сеансу та іншими додатковими даними.