5 недоліків планшета iPad mini 2

Позавчора в Росії офіційно вийшов у продаж новий планшет iPad Air, а iPad mini другого покоління з’явиться на прилавках в кінці цього тижня. Ми вже говорили про його достоїнства під час анонсу, а тепер прийшов час критичним поглядом окинути його головні недоліки.

1. Відсутність сканера відбитків пальців

Сканер відбитків не отримали обидва планшета iPad — і iPad mini 2 і його старший брат Air iPad. Однак користувачам від цього не легше. Безумовно, купувати новий iPad mini з Retina-дисплеєм будуть лише фанати «яблучної» продукції (інші люди бюджетний планшет за такою ціною не куплять), а вони після анонсу iPhone 5s вже точно чекали цей горезвісний сканер відбитків. Крім того, користувачі, які вже користуються смартфоном iPhone 5s, вже звикли до нової системи безпеки, яку пропонує сканер відбитків пальців. Вже їм переходити на введення пароля точно не захочеться.

2. Мобільність

Незважаючи на приємний зовнішній вигляд, зовнішність планшета iPad mini 2 володіє одним важливим недоліком, якому мало приділяють уваги користувачі при покупці. Він широковат і не влізе в більшість кишень, що робить його менш портативним, ніж той же Nexus 7 або практично будь-яка електронна книжка. А вся справа в співвідношеннях сторін екрану планшета. Щоб носити його з собою, потрібно сумка. А це зводить нанівець всі переваги мініатюрності, про яких говорить Apple згадуючи свою новинку. Вам, напевно, здасться, що цей пункт притягнутий за вуха, проте західні користувачі, які вже встигли купити iPad mini 2, періодично згадують його «негабаритность» в критичних відгуках.

3. Ціна

Ще під час презентації iPad mini першого покоління компанія Apple позиціонувала свою новинку як більш доступну версію свого повноцінного iPad. Однак за фактом все виявилося інакше. Придбання iPad mini — це питання не ціни, а питання розмірів. Планшет по вартості відрізняється від свого старшого брата зовсім незначно, рівно на величину екрану. Адже основні характеристики (Retina-дисплей, процесор, оперативна пам’ять і інші модулі) у них схожі. Саме тому вартість iPad mini 2 виявилася такою високою. До того ж, стартова ціна новинки опинилася на 70 доларів вище, ніж ціна на iPad mini першого покоління в минулому році. Це ще раз доводить, що iPad mini 2 — це не більш доступна, а просто трохи зменшена копія iPad.

iPad mini 2
4. Вага і товщина

Традиційно компанія Apple виставляла товщину корпусу і вага своїх продуктів як їх гідності. І треба сказати, що це завжди працювало. І планшети і смартфони від «яблучної» компанії з року в рік ставали дедалі тоншими. Так сталося і з новим Air iPad. А от його молодший брат, iPad mini 2 чомусь став винятком. Під час презентації Apple не стала загострювати увагу на цих важливих параметрах, а все тому, що тут спостерігається нехай невеликий, але регрес. Модель iPad mini з Retina-дисплеєм додала у вазі 10 відсотків (30 грамів) і стала товщі на 0,3 міліметра. Безперечно, це незначні зміни, однак вони є.

iPad mini 2 — відеоогляд з Ютуб

5. Загальні недоліки

Як і більшість інших пристроїв виробництва компанії Apple, новий iPad mini має ряд недоліків. За ту ціну, що Apple просить за свій пристрій, інші виробники готові запропонувати планшети з більш високими характеристиками і з підтримкою всіх сучасних інтерфейсів, яких позбавлений iPad mini. Ми говоримо про відсутність підтримки карти пам’яті, яка значно обмежує можливості користувача, про дорожнечу аксесуарів для планшета, а також про відсутність модуля NFC. Шанувальники Apple на це завжди заперечують в тому дусі, що «нам це все і не потрібно», однак ми і не намагаємося нікого переконувати. Будь-яка покупка — це компроміс між плюсами і мінусами девайса, його зовнішнім виглядом і вартістю. Головне — бути добре поінформованим перед покупкою, а не після неї. В чому ми і намагаємося допомогти нашим читачам.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *