5 головних відмінностей OS Tizen від інших платформ

На цьому тижні було представлено перше в світі пристрій під управлінням нової операційної системи Tizen. Але що людям відомо про неї? Ми перерахуємо вам п’ять основних переваг нової платформи перед головними конкурентами.

1. Розробники

Над операційною системою Tizen працює відразу кілька великих компаній з величезною патентною базою. Істотною перевагою операційної системи Tizen є те, що в її розвитку зацікавлене відразу кілька гравців ринку. Насамперед, це компанії Intel, Samsung, а також організації Linux Foundation і Tizen Association. Для порівняння, розробкою Android займається одна тільки компанія Google, Apple iOS належить, а ОС Windows Phone є проектом компанії Microsoft.

OS Tizen

На думку експертів, саме величезна підтримка з боку виробників заліза, мобільних пристроїв і програмного забезпечення зробить Tizen успішною. До того ж, у разі виникнення судового спору патентна база у Tizen буде більше, ніж у якої-небудь іншої платформи в світі. Нагадаємо, що загальна кількість компаній-партнерів Tizen OS становить 36 учасників, в числі яких (крім вже названих нами раніше компаній) числяться такі монстри як eBay, Konami, McAfee, Panasonic, The Weather Channel, а також розробники ігор та оператори мобільного зв’язку по всьому світу.

2. Нічого спільного з Android

Операційна система Tizen OS лише на перший погляд може нагадувати інтерфейс Android, проте насправді відмінності тут кардинальні.

OS Tizen

Операційна система Tizen працює на ядрі Linux, але при цьому не має нічого спільного з лідером ринку — Android. Всі драйвера для даної платформи були написані з нуля. Можливо, саме тому перший складання Tizen працюють значно спритніше і стабільніше, ніж Android в останніх версіях.

3. Широкі можливості розробки

На думку деяких експертів, перевагою перед тією ж Android у Tizen є те, що вона не підтримує обридлу всім java-машину. Однак якщо говорити про засоби розробки додатків, то у Tizen є ще кілька козирів у кишені.

OS Tizen

Спочатку Tizen замислювалася як операційна система, розробка під яку повинна була цілком відбуватися з використанням Web-технологій. Ця ідея не нова і вже застосовувалася ще в webOS, а потім і в Google Chrome OS. Приклад подібного досвіду для мобільних пристроїв — це розвиток Firefox OS. Однак Tizen пішла далі ідеї «вогняного лиса».

Розробку додатків для Tizen можна здійснювати в повному обсязі, використовуючи лише в’язку HTML5/JavaScript/CSS. Справа в тому, що Tizen не тільки пропонує Web-компоненти для побудови інтерфейсу користувача і підтримує стандарти W3C/HTML5, але і надає Web API для керування додатками (будильники і нагадування, встановлені програми, обмін даними), зв’язком (Bluetooth, повідомлення, NFC і т. п.), контентом, файловою системою, органайзером закладки, календар, історія дзвінків, контакти), системними функціями (харчування, інформація про систему, системні налаштування, час) та повідомленнями. Разом з тим, починаючи з версії 2.0 в Tizen додані засоби нативної розробки з використанням C++ — використані напрацювання Samsung для операційної системи bada тому є високий рівень сумісності з bada 2.0 API. Це робить можливим розробку продуктивних додатків з використанням технологій OpenGL® ES, OpenAL і OpenMP® і бібліотек Glibc, libstdc++ і libxml2.

Таким чином, активно підтримуючи розробку додатків на основі і HTML5 і C++ операційна система Tizen дає можливість реалізувати себе практично кожному програмісту.

4. Tizen підходить для всього

Розробка операційної системи Tizen OS триває досить довго. Вся справа в тому, що її розробники вирішили спочатку замахнутися на великий шматок пирога.

Передбачається, що Tizen стане першою платформою, здатною працювати практично з будь-яким пристроєм. Tizen зовсім не орієнтована на смартфони або планшети, як це здається багатьом зараз.

OS Tizen

В кінці травня цього року на конференції розробників Tizen стало відомо, що версія Tizen 3.0 вийде з підтримкою персональних комп’ютерів і ноутбуків. Ще один варіант Tizen, який був представлений на конференції, — це Tizen IVI (in-vehicle infortainment) для інформаційно-розважальних систем автомобілів. Сумісне з нею обладнання демонструвалося на машинах Land Rover, а це преміум-марка. Не так давно ми побачили анонс камери з Tizen, а в майбутньому використати на основі Tizen стануть виробники телевізорів, приймачі цифрового сигналу, мультимедіа систем і навіть побутової техніки.

OS Tizen

Такий підхід до універсальності платформи дозволить користувачеві смартфона на базі Tizen OS швидко синхронізувати музику в телефоні з музикою в автомобілі, перемикати канали на телевізорі, переглядати документи, які знаходяться на комп’ютері, а, може, навіть включати або вимикати пральну машину. Одним словом, універсальності Tizen не займати, а склад учасників Tizen Association недвозначно натякає нам на їх бажання створити на основі цієї ОС справжню екосистему.

5. Підтримка найкращих комплектуючих

Незважаючи на свій юний вік, платформа Tizen вже зараз підтримує практично всі ті комплектуючі, які доступні для конкурентів.

OS Tizen

Після демонстрації Tizen OS на смартфоні Samsung Galaxy S4 стало зрозуміло, що ця операційна система навіть у ранніх своїх збірках підтримує Full HD-дисплеї. Наприклад, ОС Windows Phone лише цієї осені ввела підтримку цього дозволу. Але і це ще не все. На відміну від Android, Tizen 3.0 вже зараз має підтримку 64-розрядної архітектури для процесорів Intel і ARM. А все завдяки тому, що Intel є одним з розробників операційної системи. Таким чином, будучи не до кінця зібраної, Tizen вже зараз випереджає своїх конкурентів. Правда, поки не за кількістю користувачів, а лише з потенційним можливостям. Залишається тільки правильно скористатися цими можливостями.

Стаття російською.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *