IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

З чого почати просування сайта?

22.10.2013

Сайт

У вас є ресурс, на якому є унікальна і потрібна людям інформація. Ваш сервіс дозволяє заощадити людям час і гроші. У ваших послугах потребують багато, але... ніхто не може знайти вас в Інтернеті. Це досить часто зустрічається ситуація. У вас є щось, що безумовно комусь дуже потрібно, але ви ніяк не можете донести це до людей.

Отже, перед вами стоїть проблема просування сайта в пошукових системах. Необхідно зробити так, щоб вас знаходили люди... І перше питання, яке ви задаєте собі легко вгадати - «З чого почати просування сайту?».

В свій час я також цікавився цим питанням і борознив простори Інтернету в пошуках корисних рекомендацій. Однак, чим більше я читав статей, присвячених розкрутці, тим все більш і більш заплутаним процесом мені це здавалося. Одне, в чому сходилися автори всіх статей, прочитаних мною, що потрібно якісне наповнення сайта, який буде цікавим для відвідувачів. З цього і слід почати - створити повноцінний, дороблений сайт, який є сенс додати до «обраного». В ідеалі, потрібно робити сайт, враховуючи майбутню стратегію просування, однак, якщо просування сайтів для вас було загадкою під час створення, то далі доведеться вносити на сайт досить багато виправлень для оптимізації.

Тобто, по-хорошому, дати відповідь на питання - «з чого почати розкрутку сайту в пошукових системах», може дати тільки чітке розуміння всього процесу просування. Перш за все, потрібно зрозуміти, що пошукачі сканують текст сайту, щоб дати користувачеві точну відповідь на його запит. Чим краще текст на вашому сайті відповідає запиту користувача, тим вище ви опинитеся. Серед тих сайтів, у яких відповідь з текстів і так найкращий, пошуковик визначає авторитет сайта, пише internetsvit.com. Таким чином, в найбільш загальному вигляді, відповіддю на питання - з чого почати розкрутку?» - буде алгоритм просування в загальному вигляді:

Виділити пошукові запити цільової аудиторії
Написати текст, який відповідає цим запитам
Створити зручний для користувачів сайт на основі текстів
Підвищити авторитетність сайта за рахунок рекомендацій з інших ресурсів


Весь матеріал на сайті theeye.ru далі докладно відповідає на питання ЯК це робити, але потрібно почати з загального розуміння процесу.

Якщо ви серйозно вирішили займатися просуванням сайту, то насамперед забудьте про безкоштовному домені і хостингу.

Трохи теорії: ІндексаціяПошукові системи, по які більше можна прочитати тут, - по суті, являють собою величезні бази даних, в яких зберігаються збережені копії сторінок документів. Спеціальні програми (пошукові боти або роботи) «ходять» по просторах Інтернету, шукають нові документи і зберігають їх базі даних пошукової системи. Цей процес називається індексацією. Крім того, такі ж роботи відстежують зміни документів. Причому одні сайти бот заходить часто, на інші рідко - це пов'язано з тим, що на одних сайтах інформація оновлюється часто (наприклад новинні портали), на інших дуже рідко. Спочатку бот заходить на сайт через якийсь умовно встановлений проміжок часу після первинної індексації (копіювання сторінки в базу даних), і далі збільшує або зменшує цей проміжок часу в залежності від того, чи були там зміни за цей час.

Якщо пошуковий бот приходить на сторінку для переіндексації, а сторінка недоступна, ця сторінка виключається з пошуку (або «випадає з індексу»). Цей факт неприємний тим, що якийсь час ваш сайт буде неможливо знайти в принципі, використовуючи даний пошуковик. Ось чому так важливий якісний хостинг. Під якісним тут мається на увазі те, що ваш сайт буде доступний для перегляду 24 години в добу і ймовірність обвалу сервера, на якому лежить ваш сайт, зводиться до мінімуму.


На главную