IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

10 запитань про професійне весільне фотографування

29.04.2012

Весільне фото

1. Чи потрібно запрошувати на весілля професійного фотографа?

Сьогодні, коли розвиток цифрових технологій в секторі побутової техніки досяг справді величезних висот, фото- і відеокамери є практично у кожного. На будь-якому весіллі набереться як мінімум десяток гостей, які своїми маленькими цифровиками зніматимуть все підряд. У результаті щось у них неодмінно вийде, але звичайно відсоток вдалих кадрів у любителів не перевищує 30%. Де гарантія, що саме в ці 30% потраплять всі важливі моменти весільного дня? Адже весілля, як відомо, наново не переграєш.

Професійний свадебный фотограф Одесса, Львів, Донець, чи будь яке інше місто України, не тільки має у своєму розпорядженні апаратуру вищого класу, ніж «цифромило», — він уміє нею користуватися, що теж важливо! Але крім цього, він знає, як проходять весілля, де потрібно бути і куди дивитися, щоб нічого не пропустити. Досвід в цій справі надзвичайно важливий. Тому професіонал однозначно необхідний. Якщо, звичайно, молодята хочуть отримати по-справжньому красиві і якісні знімки.

2. Як знайти професійного фотографа?

Як не дивно, навіть в епоху інтернету найпопулярнішим способом як і раніше залишається сарафанове радіо. Хороших майстрів передають з рук до рук вдячні клієнти. Але й інтернет вельми корисний при пошуках весільного фотографа: всі поважаючі себе професіонали давно мають свої сайти з демороботами. Ще один спосіб — оголошення на сайтах, які рекламують весільні послуги, у спеціалізованих весільних журналах і масових виданнях. Проте при пошуку через оголошення слід обов'язково цікавитися, чи може фотограф надати зразки своїх робіт.

3. Чи погоджуватися на пропозиції «два в одному» — фото і відео?

Однозначно ні. Нереально, виконуючи одночасно дві функції, з обома завданнями справлятися на рівні. Такі пропозиції підкуповують своєю дешевизною, та чи варто економити на зйомці власного весілля — унікальної і неповторної події? При зйомці «два в одному» щось обов'язково постраждає — фото або відео, а швидше за все, і те, й інше. У фотографа і оператора на весіллі дещо різні завдання, і вирішувати їх якісно можуть тільки окремо взяті фахівці, але ніяк не універсал-одинак.

4. На що звертати увагу при перегляді портфоліо?

Найголовніше — це, безумовно, якість знімків — відсутність розфокусованих, темних або пересвіченних кадрів, невиразних за композицією. Втім, «розфокус» (нечіткі обличчя і деталі) часто використовується як художній прийом, але, як правило, відрізнити художню «розмитість» від відвертого браку все-таки можна. У фотознімках повинен відчуватися настрій, ставлення фотографа до своїх клієнтів — простіше кажучи, кадри повинні бути зроблені з душею, відрізнятися від «протокольних» (якими, до речі, часто грішать штатні загсівські фотографи). Добре, якщо фотограф може надати різні варіанти оформлення весільних фотографій (наприклад, колажі або весільна книга).

5. Що необхідно обговорити з фотографом при зустрічі?

В першу чергу потрібно подивитися роботи і зрозуміти, чи подобаються вони вам? Це дійсно головне: фотографії повинні сподобатися, адже у кожного майстра — свій стиль зйомки, своє бачення і художні прийоми, і вони повинні співпасти з побажаннями молодят. Якщо з цим все гаразд, можна поцікавитися, з якою апаратурою працює фотограф, яке додаткове устаткування використовується при зйомці, скільки кадрів виходить на виході, як вони оброблятимуться і на який носій будуть записані. Краще відразу звести список термінів, необхідних для виконання замовлення. Варто також мати на увазі, що в «гарячий сезон» — з червня по жовтень — робота з виготовлення всього «комплекту» може зайняти до півтора місяців.

6. Яка організована робота фотографа на весіллі?

Якість фотографій багато в чому залежить від того, як організоване весілля. Фотографу необхідно виділити місце в автомобілі, що йде у складі весільного кортежу, краще, якщо це будуть передні місця. Перш за все мобільність — він не повинен витрачати свій час на те, щоб вибратися з глибин лімузина. Іноді фотографи пересуваються на власних машинах — в цьому випадку слід пам'ятати, що людина їде за кортежем, і стежити, щоб він не відстав. Або пояснити, на якій вулиці знаходиться ЗАГС і де відбудеться прогулянка — часто фотографи вважають за краще добратися туди раніше від молодят, щоб почати зйомку з під'їжджаючого кортежу. У ресторані фотографу бажано виділити місце краю столу, щоб він, нікому не заважаючи, міг встати і продовжити роботу. А можна накрити окремий столик для фотографа, оператора та інших людей, що працюють на весіллі, — це навіть зручніше.

7. Чи дозволяють працівники ЗАГСів фотографувати церемонію фотографам «зі сторони»?

У працівників ЗАГСу немає повноважень забороняти або обмежувати роботу сторонніх фотографів (хоча іноді в деяких містах такі спроби робляться — потрібно знати, що це незаконно!). Найчастіше в ЗАГСі докладають всіх зусиль для того, щоб молодята замовили фото і відео у місцевих фотографів і операторів, але від цих послуг можна відмовитися.

8. Чи обов'язково їхати після ЗАГСу на прогулянку?

Весільні фотографи часто називають прогулянку фотосесією — і вони мають рацію, оскільки саме на прогулянці фотограф робить більшість постановочних, художніх знімків. Парки, садиби, меморіали — в кожному місті достатньо «весільних» місць, придатних для постановочної зйомки. Найкраще їхати на прогулянку без гостей — але, оскільки на весіллях в нашій країні не прийнято усамітнюватися, має сенс організувати фуршет на місці прогулянки і потім відокремитися — фотографу набагато зручніше працювати тільки з парою. Якщо погода погана, фотосесія проходить в приміщенні, це можуть бути музеї, криті мости і торгові галереї.

9. Чи можна запросити фотографа тільки в ЗАГС і на прогулянку або окремо саме на банкет?

Оскільки у більшості весільних фотографів погодинний тариф роботи, то цілком імовірно, що в «гарячий сезон» професіонал вважатиме за краще узяти замовлення на повний день. Але це не означає, що не можна домовитися: все вирішується в індивідуальному порядку. З іншого боку, чи варто економити на пам'яті і не знімати половину подій весільного дня? Зрештою все залежить від побажань і фінансових можливостей молодят.

10. Чи можна провести фотографування не в день весілля?

Останніми роками всього велику популярність набуває так звана передвесільна зйомка. Ця традиція приходить до нас із заходу, де молодята часто організовують фотосесію за декілька днів до весілля — знімаються у весільних нарядах в студії або на природі, на самому весіллі вже демонструючи знімки гостям. У нас теж стала потрохи приживатися ця традиція, але частіше знімається так звана Love Story — історія зустрічі і зародження кохання пари, без весільних нарядів. Це пов'язано з українською прикметою: наречений не повинен бачити плаття нареченої до весілля. Досі багато хто вірить, що це до нещасливого шлюбу. Передвесільна зйомка в тій або іншій стилістиці проводиться в тих же парках, музеях або садибах.

На главную