IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Intel продовжить випускати процесори для нетбуків, не дивлячись на скорочення їх частки

12.05.2012

Нетбук

Корпорація Intel не планує відмовлятися від випуску процесорів для нетбуків - недорогих ноутбуків з діагоналлю екрана до 10 дюймів, перший з яких був випущений в 2008 р.

Intel розраховує, що на зміну нетбукам поточного покоління прийдуть комп'ютери на платформі Intel Atom під кодовою назвою Cedar Trail. Вендор розраховує, що вона дозволить робити пристрої ще тоншими і позбавленими вентиляторів, оскільки охолоджування можна буде зробити пасивним.

Компанія має намір продовжити надавати технічну допомогу виробникам, які побажають випускати нетбуки на платформі Cedar Trail.

Нагадаємо, що за даними Canalys, постачання нетбуків на світовий ринок скоротилися на 25,3% до 29,4 млн. систем за підсумками 2011 р., і тепер вони займають близько 5% від загального об'єму ринку ПК проти 13% роком раніше. Водночас в Україні нетбук купить Киев це, Донецьк чи Львів, виявляють бажання все більше охочих.

Крім того, на недавній зустрічі з інвесторами, яка відбулася в Каліфорнії, представники корпорації Intel розповіли про свої плани зі створення енергетично ефективних процесорів для комунікаторів.

Компанія має намір розвивати відразу два напрями – виробництво потужних чіпів для флагманських комунікаторів і випуск простіших і дешевших виробів для смартфонів початкового рівня.

До кінця нинішнього року у світ вийде двохядерний процесор Atom Z2580, виготовлений на основі 32-метрового технічного процесу. Порівняно з використовуваним в даний час процесором Atom Z2460 з одним обчислювальним ядром, новинка зможе забезпечити приріст продуктивності до ста відсотків.

Наступного року з'являться також 22-метрові чіпи Atom Merrifield, які матимуть графічне ядро.

Вже до 2014-го року передбачається упровадити 14-метрову технологію виробництва, що дозволить істотно знизити обсяги споживання енергії.

На главную