IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Москву захопили кліщі

12.05.2012

Кліщ

У Московському регіоні лікарі і ветеринари зафіксували небувалий сплеск активності кліщів. Потерпілих від укусів комах цього року в два рази більше, ніж минулої весни. Столичні лікарні і ветклініки ледве встигають приймати пацієнтів. Лікарі рекомендують москвичам бути уважнішими і утриматися від відвідин лісів і паркових зон.

У НДІ Скліфосовського вже звернулися 967 жителів російської столиці і області, що майже в два рази більше в порівнянні з минулою весною. У 2011 році в цей же час було зареєстровано 535 скарг, приблизно стільки ж звернень зафіксували і у 2010 році. При цьому в 2009 році до медиків прийшли всього 273 людини. Тільки до четвертої години дня 10 травня в Скліф звернулося 150 потерпілих від кліщів. «І це дані тільки по нашій медустанові, без урахування дітей, яких приймає Філатовська лікарня, — констатувала прес-секретар НДІ Скліфосовського Олеся Микита. — Нам здається, це дуже серйозна проблема, про яку слід попередити всіх москвичів».

На початку травня в підмосковному управлінні Росспоживнагляду повідомляли, що до обласних медиків з кліщовими укусами звернулися понад сто осіб. У Московській області вже зареєстровано декілька випадків кліщового енцефаліту.

Москвичка Катерина Человечкова розповіла, що вчора змушена була зробити щеплення імуноглобуліну в НДІ ім. Ськліфосовського, оскільки після поїздки в Тверську область знайшла у себе кліща. Минулого року після укусу кровососа вона пройшла курс лікування від борреліозу, тому цього разу вона негайно звернулася до медиків і віднесла паразита в лабораторію. «Цього року кліщі прокинулися раніше комарів і мошки, — відзначила вона. — В лісах їх незвично багато».

У Комітеті ветеринарії міста Москви повідомили, що наприкінці квітня різко виросла кількість звернень в московські ветеринарні клініки власників укушених кліщами тварин. «Найбільш актуальне це для районів, де є лісопаркові, зелені зони. У ЦАО таких скарг практично немає, якщо тільки тварина не підхопила кліща на дачі», — розповіла прес-секретар комітету Ольга Серегина. В даний час кліщі переживають пік весняної активності, пов'язаний з потеплінням, відзначила вона. На думку Серегиной, проблема кліщів багато в чому виникла через недостатню увагу до питань антикліщової профілактики.

Поки московські парки інсектицидами проти кліщів не окропляли. У природно-історичному парку Кузьмінки-Любліно підкреслили, що при всьому бажанні величезну зелену зону не можна буде обробити хімікатами повністю.

Для людини кліщі небезпечні тим, що є переносниками кліщового енцефаліту і борреліоза (хвороби Лайма). Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то ці захворювання можуть привести до інвалідності і навіть смерті.

У Бутовськой дільничній ветеринарній лікарні повідомили, що кількість звернень власників собак з кліщовими укусами виросла приблизно на 20%. За словами ветеринарів, як правило, господарі собак звертаються до медиків тільки після того, як собака вже захворів піроплазмозом, який переносять кровососи. Причому тварина може підхопити небезпечного паразита як за містом, так і в Москві. Якщо захворювання не лікувати, воно може призвести до летального результату. Деякі породи собак, наприклад коллі, лайки, шеллі, сприйнятливіші до піроплазмозу.

Москвич Петро Мірошник у квітні звернувся у ветклініку коли помітив, що його собаці нездоровиться. «Було видно, що собака погано себе почуває: погано їсть, у нього піднялася температура», — розповів він. Ветеринари узяли у пса аналіз крові і констатували, що тварина заразилося піроплазмозом після укусу кліща. За словами Мірошника, у ветеринарній лікарні спостерігався наплив власників укушених кліщами собак.

Лікар-ветеринар Галина Жерещина говорить, що кліщ може напасти на людину і тварину скрізь, де є зелені насадження. «Далеко не завжди це відбувається в лісі або парку. Підчепити кліща можна просто прогулявшись по газону в парку або пройшовши повз зелений кущик», — відзначила вона. Кровососів можна зустріти на дачі, в будь-якому сквері, на дитячому майданчику або кладовищі.

Ветеринар спростувала поширену помилку про те, що кліщі падають на людей зверху, з дерев. За її словами, ці комахи потрапляють на нас з низьких чагарників і трави, а потім повзуть до шиї і голови. Жінка відзначила, що для захисту домашніх тварин від кліщів існує великий вибір різних засобів від спрєїв до крапель і спеціальних ошийників.

Якщо тварина постраждала від паразита, то треба якнайскоріше видалити комаху і обробити місце укусу йодом або зеленкою. Після цього вихованця слід відвести до ветеринара, щоб у нього узяли аналіз на піроплазмоз.

Людям лікарі рекомендують при знаходженні в зонах ризику носити закрите взуття і одяг, головні убори. Після повернення додому необхідно уважно оглянути все тіло. За декілька місяців до настання кліщового сезону можна зробити щеплення проти кліщового вірусного енцефаліту.

На главную