IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

"Ростехнології" створять свій мобільний телефон

13.09.2010, 13:53:40

Прототип телефона в руках Медведєва

Державна корпорація "Ростехнології" випустить власний мобільний телефон з підтримкою мереж зв'язку четвертого покоління, повідомляє РІА Новини з посиланням на заяву глави держкорпорації Сергія Чемезова, зроблену на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Чемезов показав президенту прототип цього пристрою, який оснащуватиметься сенсорним дисплеєм. Він повідомив, що апарати виготовлятимуться для компанії Yota, яка розвиває в російських містах мережі WiMAX і LTE. При цьому Чемезов не уточнив, в яких саме мережах працюватимуть телефони "Ростехнологій".

На початковому етапі апарати, які за твердженням Чемезова є повністю російською розробкою, збиратимуться в Тайвані. Згодом планується перенести збірку телефонів до Росії. При цьому очікується, що в продаж телефон "Ростехнологій" надійде у 2011 році.

Як повідомили у прес-службі компанії "Скартел" (бренд Yota), компанія зараз дійсно розробляє телефон для мереж LTE. Смартфон працюватиме на базі мобільної ОС Google Android.

Також на зустрічі з президентом глава держкорпорації повідомив, що у жовтні в Казані буде запущений перший в країні електронний уряд, передають РІА Новини. Він додав, що система електронного уряду працюватиме на базі бездротової широкосмугової мережі Yota, запущеної в Казані 30 серпня.

При цьому Чемезов підкреслив, що мережа Yota в Казані, яка була закрита через день після запуску, відновить роботу в жовтні після "оформлення деяких формальностей з міністерством зв'язку". Раніше повідомлялося, що компанії "Скартел" (бренд Yota), поки що не видали документи, які дозволяють комерційну експлуатацію мереж 4G.