IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Пристави пообіцяли не списувати гроші із стільникових рахунків боржників

15.09.2010, 10:28:31

Артур Парфенчиков

Федеральна служба судових приставів (ФССП) домовилася з "великою трійкою" російських мобільних операторів (МТС, "Вимпелком", "Мегафон") про те, що не вимагатимуть списання грошей з рахунків абонентів стільникового зв'язку. Таке рішення було ухвалено на зустрічі директора ФССП Артура Парфенчикова з представниками стільникових компаній, пише газета "Комерсант".

На зустрічі з'ясувалося, що примусове списання приставами грошей з рахунків абонентів-боржників - неефективне і технічно складне. Сторони домовилися створити робочу групу, щоб інформувати абонентів про борги, що є у них, дотримуючи в процесі вимоги про захист персональних даних. Крім того, ФССП запропонувала операторам розробити механізм, що дозволяє абонентам добровільно оплачувати борги за допомогою мобільних телефонів.

Раніше ФССП вимагала у операторів надавати відомості про абонентів-боржників і наявність на їх рахунках грошей. Восени 2009 роки Парфенчиков розповсюдив серед співробітників служби лист з розпорядженням привертати операторів зв'язку до адміністративної відповідальності за відмову розкривати подібну інформацію. У відповідь "велика трійка" подала колективний позов до Арбітражного суду Москви, вимагаючи визнати незаконними розпорядження керівництва ФССП. Суд не прийняв справу до розгляду, посилаючись на те, що лист Парфенчикова не є наказом або розпорядженням, які можна оскаржувати в судовому порядку.

Операторів підтримали і в Мінкомзв'язку. Міністерство відмовило службі приставів в доступі до абонентських баз стільникових операторів, відзначивши, що такі відомості є конфіденційною інформацією, а ФССП не має до ним доступу, оскільки не володіє повноваженнями здійснювати оперативно-розшукову діяльність.

При цьому в листопаді 2009 року Михайлівський районний суд Примор'я вперше дозволив приставам списати гроші із стільникового рахунку абонента. Рішення підтвердила колегія Приморського крайового суду. Проте в інших випадках суди ставали на сторону мобільних компаній.

За даними ACM-Consulting, в липні нинішнього року в Росії було зареєстровано 215,5 мільйонів активних SIM-карт. З них МТС обслуговувала 32,2 відсотка карт, "Мегафон" - 25,3 відсотка, а "Вимпелком" (торгова марка "Білайн") - 24,6 відсотка.