IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

МТТ запропонувала спосіб зберегти номер при зміні стільникового оператора

30.09.2010, 11:08:18

Мобільний телефон

Компанія "Міжрегіональний транзит телеком" запропонувала спосіб зберігати для абонентів їх номер мобільного телефону при переході до іншого оператора, пишуть "Відомості". МТТ вирішила стати спеціальним оператором-посередником, який забезпечуватиме послугу.

Збереження номерів під час переходу абонентів в іншу мережу раніше упиралося в необхідність перенаправляти виклики. Самі оператори не хотіли цим займатися, оскільки їм довелося б витратити гроші на інфраструктуру. МТТ запропонувала свої послуги як маршрутизатор, який переадресовуватиме дзвінки.

Компанія звернулася в Мінкомзв'язку з проханням винести свій проект на раду міністерства. У разі його ухвалення, вважають в МТТ, абонент зможе зберігати номер без істотних витрат. Що стосується доходу самої фірми від реалізації програми, то він може скласти близько 700 мільйонів рублів.

Варто відзначити, що "велика трійка" мобільних операторів - МТС, "Вимпелком" і "Мегафон" раніше висловилися проти досліджень в цій сфері. На їх думку, для реалізації послуги із збереження номера (MNP) потрібні значні інвестиції. Проте Мінкомсвязі як і раніше вважає, що сенс в MNP є.

За оцінкою фахівців, MNP зажадає збільшення інвестицій в маркетинг і підсилить позиції четвертого по значущості стільникового оператора в країні - Tele2, який підтримує принцип збереження номера при зміні компанії мобільного зв'язку.

Компанія МТТ є великим оператором фіксованого зв'язку в Росії. За підсумками 2009 року її виручка склала 13,6 мільярдів рублів. Основним акціонером компанії є "Промзв'язоккапітал", що володіє 75 відсотками акцій.