IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Російські спецслужби забезпечать сучасним мобільним зв'язком

01.10.2010, 18:09:09

Микола Патрушев

Президент Росії Дмитро Медведєв зажадав створити для спецслужб систему стійкого, сучасного і конфіденційного мобільного зв'язку. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на слова секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева.

Йдеться про мобільні телефони, що забезпечують ведення переговорів в закритому режимі з будь-якої точки світу. За словами віце-прем'єра Сергія Іванова, розмови по такому апарату неможливо перехопити.

Як розповів Патрушев, відповідні напрацювання вже є. Зокрема, таким зв'язком забезпечені Міноборони, ФСБ і ФСО. Проте наявні пристрої громіздкі і не забезпечують необхідної стійкості зв'язку.

Координувати забезпечення спецслужб новим зв'язком буде міжвідомча комісія. Безпосередньою організацією роботи займеться ФСБ. Рішення, які будуть розроблені в рамках проекту, на ринок не потраплять.

Поки що невідомо, наскільки нова ініціатива співвідноситься з планами спецслужб з розгортання власних мереж зв'язку на частотах 4G. При цьому спецслужби і Міноборони в пріоритетному порядку претендують на ті ж частоти, що і звичайні оператори.