IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Абоненти МТС зможуть оплачувати штрафи ГІБДД з мобільного телефону

08.10.2010, 09:42:15

Штрафи через мобільний

Компанія МТС в листопаді запустить сервіс з оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху через мобільний телефон. Як пише "Комерсант", переговори з процесинговою компанією - Міжрегіональним розрахунковим центром - знаходяться на завершальній стадії.

Передбачається, що для того, щоб сплатити штраф, абоненту МТС доведеться скачати спеціальний додаток - в ньому необхідно буде ввести номер ухвали, виписаної співробітником ГІБДД, і суму штрафу. Підтвердження оплати проводиться через SMS-повідомлення. Можливий також і варіант роботи з додатком через короткий номер. Власник номера, з якого проводиться оплата, не важливий - головне, щоб на рахунку була достатня для оплати сума.

За оцінками представників МТС, за допомогою мобільного телефону штрафи готові сплатити до 30 відсотків росіян.

Раніше з ініціативою реалізувати проект з оплати через мобільні телефони штрафів, податків і мит в адресу Федерального казначейства виступив уряд РФ. За словами представників МТС, вони зацікавлені в цьому проекті, а поки вирішили реалізувати доступнішу схему. У проекті Федерального казначейства зацікавлені ще два оператори - "Вимпелком" і "Мегафон".

При цьому, як заявив замначальника ГІБДД Володимир Кузін, Державтоінспекції все одно, яким способом проводиться оплата штрафів. "Минулого року з водіїв було стягнуто тільки 57 відсотків штрафів. Всі шляхи, яке пропонує держава для вирішення цієї проблеми, нами вітаються", - відзначив він.

У Москві і Підмосков'ї штрафи за порушення ПДР можна сплатити не тільки в Ощадбанку - оплату приймають мобільні термінали, салони "Євромережі" і салони МТС. Щорічний об'єм штрафів, оплачуваних на користь ГІБДД, складає в середньому 13,5 мільярдів рублів.