IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Росія і США уклали пакт в області комп'ютерної безпеки

16.07.2011

Росія і США уклали пакт в області комп'ютерної безпеки

Сполучені Штати планують почати регулярний обмін інформацією по комп'ютерній безпеці з Росією в рамках зусиль адміністрації Обами відновити тісніші відносини між країнами і улагодити непорозуміння навколо політик країн в області інформаційних технологій.

В кінці червня 2011 р. у Вашингтоні відбулася зустріч між посадовцями, що працюють в області комп'ютерної безпеки, в рамках візиту російської делегації до Вашингтона, очолюваної заступником секретаря Ради безпеки РФ Миколою Клімашиним.

«І Росія, і США шукають шляхи протидії найбільш серйозним загрозам комп'ютерної безпеки, але незрозумілі інциденти, що відбуваються в цей же час, можуть негативно вплинути на наші відносини», – сказав Говард Шмідт, координатор по комп'ютерній безпеці при адміністрації Обами.

Під незрозумілими інцидентами можуть, зокрема, матися на увазі атаки на інфраструктуру і мережі Уряду США, здійснені російськими хакерами, які в останні декілька років стали представляти серйознішу загрозу. Останні атаки на мережі, що належать федеральному уряду США або що мають відношення до нього, здійснені хакерськими групами Anonimous, LulzSec і AntiSec, пролили нове світло на ці ризики.

На зустрічі офіційні особи уклали пакт про співпрацю в області комп'ютерної безпеки, включаючи обмін по підготовлюваних військових операціях в області інформаційної безпеки, а також обмін інформацією між Комп'ютерними групами реагування на надзвичайні ситуації (CERT) обох країн, згідно спільній заяві Шмідта і Клімашина за наслідками зустрічі.

Обидві країни також планують використовувати існуючі комунікаційні зв'язки для запобігання кризам, які діють між двома країнами, щоб зміцнити домовленості по обміну інформації, за їх словами.

«Тоді як заглиблюється взаєморозуміння з проблем національної безпеки в кіберпросторі, подібні заходи допоможуть нашим обом урядам більш продуктивно спілкуватися з приводу дрібно- і великомасштабних загроз нашим мережам, створити кращі умови для співпраці у відповідь на загрози, а також запобігти збільшенню кількості серйозних інцидентів», – заявили офіційні особи.

Країни домовилися створити умови для співпраці в області комп'ютерної безпеки до кінця поточного року.

Як і політичні взаємостосунки між Сполученими Штатами і Росією, які були історично натягнутими, так виглядають і ідеї навколо комп'ютерної безпеки.

У 2009-му році країни не зійшлися в думках на цю проблему – Росія підписала міжнародну угоду в області захисту кіберпростору від загроз, тоді як Сполучені Штати виступали за більш закриту співпрацю між чиновниками міжнародних правоохоронних органів.

Турбота про тіснішу співпрацю з іноземними державами з приводу політики в області комп'ютерної безпеки – це ключовий аспект «Інтернаціональної стратегії в політиці кіберпростору» Президента США Барака Обами. Він опублікував цей документ у травні.

На главную