IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

В ніч на 5 листопада соцмережа Facebook буде знищена

09.08.2011

В ніч на 5 листопада соцмережа Facebook буде знищена

Про це заявила відома група хакерів Anonymous, призвавши всіх хактивістів світу приєднатися до підготовлюваної масштабної акції під назвою «Операція Facebook» проти популярної соціальної мережі. 5 листопада 2011 року увійде до історії, заявляють вони.

У повідомленні, розміщеному на сайті YouTube на трьох мовах (англійській, німецькій, іспанській), хакери пропонують всім своїм колегам по цеху об'єднатися і «знищити Facebook в ім'я збереження особистої конфіденційності».

Як пояснили вони, це рішення було ухвалено, оскільки їм набрид обман. На їх думку, адміністрація Facebook заробляє на продажі інформації урядовим структурам і надає особисті дані користувачів службам безпеки, які в свою чергу шпигують за людьми зі всього світу. Вони підкреслили, що сервіс зовсім не безкоштовний: якщо власники не одержують грошей від користувачів, то це означає, що вони заробляють на продажі їх особистих даних.

Крім того, на їх думку, на серверах Facebook зберігаються будь-які зміни, внесені користувачами, незалежно від того які настройки конфіденційності встановлені в аккаунті. «Вибір «приватних» настройок конфіденційності на Facebook – це ілюзія. Facebook знає про вас більше, ніж ваша сім'я», – заявляють Anonymous. І тому безслідно вилучити інформацію, одного разу розміщену на персональній сторінці, не представляється можливим – у будь-який момент її можна відновити.

На думку Іллі Шабанова, багато в чому критика угрупування Anonymous соціальної мережі Facebook виправдана. Більшість людей дійсно не замислюються про те, що вся їх персональна інформація може бути доступна комусь незалежно від встановлених обмежень. Крім того, багато хто не підозрює про те, що всі зміни фіксуються, а видалити щось, наприклад, особисте листування просто неможливо.

До речі сказати, подібні «вади» існують в багатьох подібних сервісах. Наприклад, порівняно недавно відбувся скандал через те, що користувачі «ВКонтакті» раптово виявили незвичайну відвертість своїх персональних сторіночок. Причому, як відзначали тоді самі користувачі, при певних маніпуляціях будь-який охочий міг проглянути весь вміст розділів, що його цікавлять, незалежно від того, була закрита інформація чи ні. Більш того, зареєстрований користувач вже не може видалити або приховати свій аккаунт у відмінність від Facebook, де є можливість приховати себе із загального списку.

«Що стосується погроз на адресу Facebook, то навряд чи варто сприймати можливість знищення цього сервісу серйозно. Але привернути до себе увагу і заручитися деякою суспільною підтримкою членам Anonymous точно вдасться», - додав пан Шабанов.

Відмітимо, що 5 листопада у Великобританії - ніч Гая Фокса. У XVII столітті він готував підрив будівлі парламенту в Лондоні. Про терориста був знятий фільм «V означає Вендета», де сам Гай Фокс з'являвся в масці. Зображення цієї маски стало символом хакерів з групи Anonymous.

На думку експертів в області інформаційної безпеки компанії G Data Software, даною заявою члени групи Anonуmous лише відволікають загальну увагу від основних дійових осіб - кіберзлочинців, в чиїх інтересах лише матеріальна вигода.

«Найнебезпечніше в цій історії не те, що Anonymous знову публічно заявили про намір атакувати крупну інтернет-платформу, а то, що ця хакер-група супроводжує себе антуражем таких Робін Гудів, які борються із злом, а в даному випадку з використанням особистої інформації в чиїх-небудь інтересах. Насправді їх атаки відволікають увагу від справжніх злочинних угрупувань, які зацікавлені не в славі, а в грошах. Люди вже сприймають Anonymous, не як нелегальну організацію, яка зламує комерційні і державні сайти, а як «руку справедливості». І я сумніваюся, що учасники групи розуміють, що вони роблять насправді крім виразу своєї політичної позиції. Для них простіше використовувати силу «слів», ніж силу «дій». Вони хочуть бути популярними і почутими світовою громадськістю; це нагадує поведінку початківців вірусописак, які хочуть популярності, і не більше того. А тим часом, справжні шахраї створюють віруси, зламують сайти компаній і комп'ютери приватних користувачів, крадуть інформацію і продають її на підпільних форумах. Ось де ховаються реальні злочинці», вважає євангеліст в області безпеки Еді Вільямс (Eddy Willems).

Він також відзначив: «Що стосується заяви багатьох експертів по безпеці про походження ролика про «Операцію Facebook» (багато хто сумнівається, що він був зроблений Anonymous), то нічого не міняє. Навіть якщо це і так, то подібна імітація лише демонструє зростання популярності «хактивізму».

На главную