IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

США проти міжнародного договору про безпеку в кіберпросторі

01.11.2011

США проти міжнародного договору про безпеку в кіберпросторі

Вашингтон продовжує виступати проти укладення міжнародного договору про забезпечення безпеки в кіберпросторі, ідею про підготовку якого раніше висували, зокрема, Москва і Пекін.

Це підтвердив напередодні відкриття дводенної міжнародної конференції з питань діяльності в кіберпросторі в Лондоні співробітник держдепартаменту США. Він провів в минулий понеділок на умовах анонімності спеціальний брифінг для журналістів, присвячений поїздці у британську столицю держсекретаря США Хілларі клінтон, передає ІТАР-ТАРС.

На думку адміністрації США, "свобода мережі Інтернет, її адміністрування, питання економіки, безпеки і навіть військово-політичні питання" складаються в один блок, який тепер є "пріоритетом у зовнішній політиці", - повідомив ведучий брифінгу, пояснюючи, чому Вашингтон на конференції представлятиме глава зовнішньополітичного відомства. "Це важливо, оскільки, мені здається, дуже довго ці різні питання розглядалися як вузькоспеціальні або технічні, а не як крупні зовнішньополітичні", - підкреслив представник держдепартаменту.

Тим часом, продовжував він, з погляду адміністрації Обами, "дійсно важливо підвищити" рівень обговорення такого роду проблем. На думку властей США, міжнародному співтовариству необхідно "прийти до консенсусу щодо певних норм поведінки в кіберпросторі". На його думку, на це піде "декілька років", і буде потрібна "терпляча, наполеглива і творча дипломатія".

За словами проведеного брифінгу, клінтон в Лондоні висловиться рішуче на користь системи управління мережею Інтернет і проти "іншого бачення майбутнього" глобальної комп'ютерної мережі, її регулювання за допомогою "конкретного міжнародного договору".

"Наприклад, певний кодекс поведінки в мережі Інтернет пропонувався в ООН Китаєм, Росією і парою "станів" /так на політичному жаргоні в США з відтінком зневаги іменуються колишні радянські республіки Центральної Азії/, Афганістан і Пакистан", - додав дипломат. Проте ведучий брифінгу також стверджував, що є "багато причин", по яких "не спрацює" пропозиція про підписання свого роду "договору про контроль над кіберзброєю", що кілька разів виносилася Росією на розгляд зарубіжних партнерів.

Як уточнив дипломат, США вважають, що визначити винних у використанні агресії в кіберпросторі, а також виробити поняття "кіберзброя" "надзвичайно складно". Таким чином, згідно з висновками Вашингтону, кіберпростір "на даному етапі не є сферою, що дійсно піддається можливості регулювання, за допомогою договору", проголосив представник держдепу.

У зв'язку з цим його попросили прокоментувати положення підготовленої минулого року доповіді фірми "Макаффі" і вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень, в якому мовилося, що багато хто вважає США агресором в кіберпросторі. Представник держдепартаменту у відповідь, природно, завірив, що Вашингтон лише "прагне забезпечити єдність думок на користь вільного і відкритого кіберпростору".

На главную