IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

США запідозрили Росію і Китай в кібершпигунстві

04.11.2011

США запідозрили Росію і Китай в кібершпигунстві

На інтелектуальну власність США роблять замах зловмисники з десятків країн світу, проте конкретної згадки удостоїлися лише КНР і РФ. Китай і Росія використовують кібершпигунство для того, щоб вкрасти торгові і технологічні секрети США. Таким чином, вони розвивають власну економіку, що представляє загрозу для процвітання і безпеки Сполучених Штатів, мовиться в доповіді «Іноземні шпигуни крадуть секрети США в кіберпросторі», представленій сьогодні Конгресу.

Як передає Reuters, укладачі доповіді вважають, що в комп'ютерних мережах зараз знаходиться багато важливої інформації, за допомогою комп'ютерів проводяться дослідження, а шпигуни можуть з легкістю вкрасти великі об'єми даних. При цього зломщики майже не ризикують, оскільки подібну атаку дуже важко виявити, мовиться в доповіді, повідомляє bfm.ru.

Національне управління контррозвідки США в своїй доповіді охоплює період з 2009 по 2011 рік, і було підготовлено за участю спецслужб, приватного сектору, аналітичних центрів і наукових кіл.

Іноземні служби розвідки, корпорації і приватні особи стали докладати більше зусиль до того, щоб вкрасти американські технології, розробка яких коштує мільйони доларів, мовиться в доповіді. Як вважають автори дослідження, дані витягуються з мережі віддалено, потім завантажуються на портативний носій, а згодом інформація передається по електронній пошті.

У звіті мовиться, що на інтелектуальну власність США роблять замах зловмисники з десятків країн світу, проте конкретної згадки удостоїлися тільки Китай і Росія. «Китайські хакери — найактивніші і найнаполегливіші в світі в області економічного шпигунства», — мовиться в доповіді.

«Наші розробки і дослідження в небезпеці. Раніше шпигуни виносили інформацію в теках, тепер вони перемкнулися на жорсткі диски», — заявив агентству високопоставлений співробітник розвідки.

Проте на пряме питання про те, якими неспростовними доказами про те, що Китай займається кибершпигунством володіє відомство, представник спецслужб відповісти відмовився. «Ми ж не з повітря це узяли», — заявив він.

На умовах анонімності співробітник спецслужб розповів агентству, що Росія і Китай були особливо помічені, оскільки необхідно було назвати якісь конкретні держави, а саме ці дві країни, на думку авторів доповіді, представляють для економічного статусу США найбільшу небезпеку.

«Це частина національної політики Росії і Китаю — постаратися з'ясувати, які технології можуть бути їм корисні, і що вони можуть узяти для свого подальшого розвитку. Це національна особливість, ми економічним шпигунством не займаємося», — вважає співбесідник агентства.

Кілька днів тому член палати лордів, спеціальний представник прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона з питань інформаційної безпеки баронеса Полін Невілл-Джонс звинуватила Росію і Китай в крадіжці національних секретів інших країн. Пер Англії також вважає, що Пекін і Москву «подібна діяльність може зацікавити».

safflower seed oil.

На главную