IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Уразливість системи кібербезпеки повинна застерегти США від ведення воєн

09.11.2011

Уразливість системи кібербезпеки повинна застерегти США від ведення воєн

Найважливіші американські комп'ютерні мережі є такими відкритими для нападу, що це повинно зупиняти американських лідерів від ведення війни з іншими країнами, заявив у понеділок колишній високопоставлений чиновник, що займався проблемами кібербезпеки.

Річард Кларк (Richard Clarke), радник трьох президентів, приєднався до групи американських військових і цивільних експертів і надав свою зловісну оцінку положення американської кібербезпеки на конференції, заявивши, що країна просто не в змозі захистити свої ключові мережі.

Кларк заявив, що якби він надавав поради президенту, то порадив би йому не нападати на інші країни, оскільки багато з них, включаючи Китай, КНДР, Іран і Росію, можуть завдати у відповідь удару у вигляді руйнівних кібератак, які можуть знищити електромережі, банківські мережі або транспортну систему, передає warandpeace.

За його словами, американські військові повністю залежать від комп'ютерних систем і в майбутньому конфлікті можуть опинитися за ситуації, коли війська вийшли на поле бою, але "нічого не працює".

Кларк заявив, що хороший радник по національній безпеці сказав би президенту, що США можуть десь висадити ядерний реактор або табір по підготовці терористів, але деякі країни можуть завдати у відповідь удару в кіберпросторі, і тоді "вся економічна система США буде знищена у відповідь, так як ми не можемо захистити її сьогодні".

"Я дійсно не знаю, до якого ступеня у військові системи, які ми розробили за останні десять років, проникли зламані чіпи, до якого ступеня зламаний код", - заявив Кларк. "Я не можу запевнити вас, що якщо ви почнете війну з країною, що володіє знаннями і можливостями по кібербезпеці, наше устаткування працюватиме".

Кларк разом з генералом Кітом Александером (Keith Alexander), главою Агентства національної безпеки і Кібернетичного командування США, заявив присутнім на конференції, що США необхідно направити більше зусиль по зміцненню доступних елементів мережі і агресивніше шукати шкідливі програми в американських корпоративних, військових і державних системах.

Але Кларк був різкіший в питанні ухвалення ширших урядових норм, які б стежили за виконанням цих заходів, не дивлячись на політичне небажання. За його словами, проблеми не будуть вирішені, якщо уряд не почне брати більшактивну участь в процесі.

Він додав, що США необхідно дати ясно зрозуміти таким країнам, як Китай, що спроби комп'ютерних атак, покликаних вкрасти високотехнологічні дані, будуть покарані.

У переконливому і докладному звіті, опублікованому минулого тижня, офіційні представники американської розвідки звинуватили Китай і Росію в систематичній крадіжці важливої економічної і технологічної інформації для власної економічної вигоди.

Звіт закликав США дипломатичними методами протистояти Росії і Китаю у зв'язку із зростаючою кількістю кібератак, які є "постійною загрозою американської економічної безпеки".

На главную