IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

ФБР подвоїть чисельність свого кіберпідрозділу

13.12.2011

ФБР подвоїть чисельність свого кіберпідрозділу

Виступаючи на конференції з питань інформаційної безпеки, представник бюро Майкл Велч розповів про причини такого рішення. За його словами, підрозділ повинен мати можливість вчасно і адекватно реагувати на загрози і потенційні ризики, число яких і не думає зменшуватися.

Пан Велч повідомив аудиторії, що якийсь час назад мав місце надзвичайно небажаний інцидент: у трьох населених пунктах Сполучених Штатів, зокрема - в одному крупному місті, невідомі зломщики змогли дістати несанкціонований доступ до систем SCADA. Які саме міста малися на увазі, представник кібердиректората пояснювати не став; втім, цього і так вистачило, щоб пожвавити забуті страхи аудиторії перед війною в інформаційному просторі.

Дійсно, як відзначає в корпоративному блогу фахівець Sophos Честер Вісневські, у ряду експертів останнім часом сформувалася думка про перебільшеність того рівня небезпеки, який виходить від загроз безпеки SCADA-систем. Певною мірою цьому сприяла історія з "атакою" на служби життєзабезпечення в місті Спрінгфілд, яка згодом виявилася лише помилковою тривогою. Чи не єдиним інцидентом, що заслуговував уваги, залишався напад на системи в Південному Х'юстоні. Тепер, коли представник ФБР помножив кількість особливо небезпечних атак на чотири, заклопотаність відповідними проблемами, поза сумнівом, зросте.

Щоб забезпечити необхідну протидію зловмисникам, протягом найближчого року або півтора років ФБР збільшить штат кіберпдрозділу в два рази, а бюджет, що виділяється на його потреби, збільшиться приблизно на 12% (у грошовому виразі - 19,6 млн. доларів). Обгрунтовувавши необхідність виділення додаткових коштів, федеральні агенти пояснили Конгресу, що гроші підуть на забезпечення цілодобової і щоденної роботи борців з інформаційними загрозами: адже зломщики і вірусописаки розосереджені по всьому світу, а, отже, давати їм відсіч тільки в робочі години (з понеділка по п'ятницю, з восьми ранку до п'яти вечора) скрутно.

На главную