IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Гормональна загроза

20.02.2012

Гормональна загроза

Надзвичайно сильна річ – батьківський інстинкт. Захист потомства перетворює сіру мишку на небезпечного хижака, райську пташку – в смертоносну AngryBird. Люди при включенні цього інстинкту не тільки стають безстрашними, але і відсовують логіку на другий план.

Більш традиційні страшилки (тиранія, оранжева загроза, фашизм, 1937 рік, Держдеп і т.п.) мають незрівнянно нижчу ефективність і вужчу аудиторію. А налякати людей треба, інакше вони не погодяться на введення цензури в Інтернеті.

Варто торкнутися дітей – і народ вмить на все згоден. Вмить і одностайно. Праві і ліві, ліберали і консерватори, націоналісти і західники встають єдиним фронтом і тісніше об'єднуються навколо керівної і направляючої, цензуруючої і непускаючої. Всі разом, в єдиному гормональному пориві.

З іншого боку, загрози дітям в Інтернеті дійсно є. Наталія Касперська говорить:

«Окрім порнографії існують такі "дитячі" загрози, як здирство, образи і цькування через соцмережі, пропаганда шкідливих для здоров'я і життя дій і препаратів, дії розпусного характеру і навіть агресивні ігри. Порно – це, звичайно, погано. Але як бути зі всім іншим? Наплювати і забути? Такий підхід мені представляється дивно виборчим і неконструктивним. На мій погляд, необхідно створити максимально повну модель загроз.»

Навряд чи їх загальна небезпека переважує небезпеки, що чекають в школі і у дворі. А вже піонерський табір... як пригадаю, так здригнуся. Так от, загрози є. Але оцінювати їх повинні фахівці, а не одностайно обурена громадськість.

На наш погляд, розігрування дитячої карти при агітації за відміну свобод в Мережі слід прирівняти до допінгу в спорті і дискваліфікувати учасників.

На главную