IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Pandalabs опублікувала звіт по безпеці за 2011 рік

06.02.2012

Pandalabs опублікувала звіт по безпеці за 2011 рік

Антивірусна лабораторія PandaLabs, опублікувала щорічний звіт по безпеці за 2011, що містить аналіз таких проявів хакер-активності, як крадіжки даних, атаки в соціальних мережах і кібервійни. Згідно звіту, об'єми виникнення шкідливого програмного забезпечення в 2011 році досягли рекордного показника – 26 мільйонів зразків; що складає майже третину всіх коли-небудь створених у світі кіберзагроз (88 мільйонів).

Ці цифри продемонстрували можливості кібершахраїв для автоматизації процесу створення нових зразків шкідливого ПЗ, що також підтверджується щоденним збільшенням числа загроз: їх кількість зросла з 63000 до 73000 в порівнянні з минулим роком. Panda Security використовує технологію Колективного розуму – власну «хмарну» систему для виявлення, аналізу і класифікації 99,4% одержаного шкідливого програмного забезпечення, яка залишає лише 0,6% зразків для обробки вручну. У листопаді 2011 року PandaLabs оголосила про те, що Колективний розум досяг історичної віхи, обробивши 200 мільйонів файлів; тепер же цей показник досяг відмітки в 210 мільйонів.

Шкідливе ПЗ

Впродовж 2011 року трояни домінували над всіма іншими типами загроз, як ніколи раніше. У 2009 році трояни складали 60% всього шкідливого програмного забезпечення, а в 2010 частка троянів серед інших загроз знизилася до 56%. Проте, у 2011 році цей показник підскочив до відмітки 73%: тепер три з чотирьох знову створених зразків шкідливого ПЗ є троянами, за ними по поширеності слідують віруси (14,24%) і черв'яки (8,13%).

Рекордсменами по зараженості знову стали Китай, Тайланд і Тайвань з показниками інфікованості 60%, 56% і 52% заражених комп'ютерів відповідно. Тільки в цих трьох країнах показник інфікованості перевищує середньосвітові в 38,49%.

2011 – рік кібератак, соціальних мереж і кібервійн

Звіт висвітлює найбільш важливі події у світі комп'ютерної безпеки у 2011 році. Корпорація Sony постраждала від масивного комп'ютерного злому, який привів до витоку даних більше 100 мільйонів аккаунтів. Сервіс відео-ігор Steam, що налічує близько 35 мільйонів користувачів, був також скомпрометований хакерами.

Особлива увага у звіті приділена соціальним мережам Facebook і Twitter, що грають важливу роль в житті користувачів мережі Інтернет. У 2011 нова соціальна мережа Google+ зробила спробу помірятися популярністю з Facebook. Не дивлячись на достатньо стрімкий розвиток (25 мільйонів зареєстрованих користувачів в перші декілька тижнів) Google+ все ще істотно відстає від свого прямого конкурента, що робить Google+ менш привабливою мішенню для кібершахраїв.

Кібервійни також часто ставали темою для обговорення у 2011 році. У всьому світі зросло число кібератак, які часто зачіпали урядові сайти, а також сайти компаній, що виконують держзамовлення, наприклад виробників зброї. Крім того, у звіті представлені прогнози тенденцій на 2012 рік і огляд найбільш крупних подій у світі комп'ютерної безпеки.

На главную