IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Погляд в історію 1: саєнтологічні кібервійни

18.04.2012

У 2008 році група хакерів, що називають себе Anonymous, оголосила війну Церкві саєнтології і її прихильникам. Вони всіма силами намагаються показати серйозність і навіть суворість своїх намірів, супроводжуючи пропаганду і опубліковані на Youtube погрози цілком реальними DDoS-атаками. З методами Anonymous не згодні навіть деякі супротивники саєнтологів.

Церква саєнтології - багата, впливова і вкрай агресивна відносно своїх недоброзичливців організація, яку у 1953 році заснував письменник Рон Хаббард. Її походження чудово описує нібито сказана ним колись фраза: "Якщо людина і справді хоче заробити мільйон доларів, кращий спосіб - це створити власну релігію". Найбільш сильні позиції у Церкви саєнтології в США, де вона у 1993 одержала статус "некомерційної благодійної організації" і значні податкові пільги. Всередині організації обертаються колосальні кошти, джерелом яких є пожертвування членів організації.

Майже відразу ж у свіжоспеченого культу почалися проблеми, і в деяких країнах він навіть опинився під забороною. У Росії, наприклад, Церкву саєнтології визнали "деструктивною релігійною організацією" ще у 1996 році, що, втім, не заважає їй діяти на території країни і понині. У листопаді 2007 року Верховний суд РФ залишив в силі рішення нижчої інстанції про ліквідацію "Сайєнтологічного центру" в Санкт-Петербурзі, а за відмови визнати Церкву саєнтології офіційною релігійною організацією саєнтологи відсудили в уряду Росії в Європейському суді з прав людини 15 тисяч євро.

За півстоліття існування Церква саєнтології накопичила чималий досвід боротьби з недоброзичливцями. Суть регулярно вживаного методу гранично проста: у будь-якій недостатньо позитивній згадці саєнтологічних ідей, термінів і назв юристи культу вбачають ознаки порушення законодавства про авторські права. Недивно, що горезвісний DMCA виявився улюбленим "бойовим дишлом" Церкви саєнтологій на багато років.

Нинішня саєнтологічна "кібервійна" - зовсім не перша. Церква саєнтології вела нещадні битви з ньюс-конференцією alt.religion.scientology з початку дев'яностих, то намагаючись її просто ліквідовувати, то завалюючи спамом. У 2001 році юристам саєнтологів вдалося примусити адміністрацію Slashdot.org видалити не вподобаний саєнтологами коментар, у 2005 році вони намагалися відібрати домен у власників сайту ScienTOMogy.info, що висміював голлівудського саєнтолога Тома Круза. Youtube і Gawker також піддавалися наскокам з боку Церкви саєнтології.

Протягом довгого часу Церква саєнтології намагалася перекрити також кисень сайту Xenu.net, одному з найбільш відомих "антисаєнтологічних" ресурсів. Документи Церкви, що потрапили на цей ресурс, саєнтологи вважають своєю інтелектуальною власністю. Наслідки очевидні: нескінченні погрози провайдерам хостингу і спроби якщо не знищити сайт, то хоч би видалити його з Internet Archive та індексу Google.

До кібервійни саєнтологам не звикати: вони давно ведуть її на багато фронтів вже не перший рік. Втім, високопоставлені представники цієї організації відкрито визнають, що інтернет - "ахіллесова п'ята" Церкви саєнтології, - і це вельми перекликається із стародавньою тезою Михайла Вербицького про те, що "інтернет поклонника саєнтології... складається з однієї тільки цензури". Але справжній - не саєнтологичний - інтернет, анонімний, бесцензурний і не дуже розбірливий в засобах, перейшов в наступ.

На главную