IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Anonymous втрачають «анонімність»

08.03.2012

Anonymous

Авторство статті належить Ріку Фергюсону, керівнику департаменту досліджень і комунікацій, Trend Micro EMEA: Забавно, не знаходите? Канал Fox повідомляє про арешт одного з лідерів угрупувань хакерів, LulzSec і Anonymous 28-річного Гектора Ксав'є Монсегура, ака AnonymouSabu. Пред'явлені звинувачення включають 12 епізодів кібервзлому і ряд інших злочинів.

Справа проти угрупувань хакерів, була відкрита минулого літа. Судячи з усього, саме з того часу Монсегур проходив основним інформантом ФБР: саме він передав правоохоронним органам інформацію про учасників злочинної групи.

Насправді, особа Монсегура вже давно ототожнювалася фахівцями з хакером Sabu, проте офіційні органи визнали це тільки зараз.

У повідомленні ФБР також міститься інформація про звинувачення, пред'явлені Райану Акройду (ака kayla), Джейку Девісу (ака Topiary), Даррену Мартіну (ака pwnsauce) і Донче О'Сирбайлу (ака palladium) — за атаки, організовані на Fox, PBS, Fine Gael, HBGary, Sony Entertainment та інш., — а також Джеремі Хаммонду (ака anarchaos) за атаку на Stratfor. О'Кербхайл звинувачується в записі і розкритті конференц-кола ФБР.

Схоже, що вартовим порядку вдалося покінчити з групою LulzSec, а також, можливо, і з AntiSec. У будь-якому випадку, очевидно, що у ФБР є маса доказів проти тих, кого вони звинувачують. Також ясно, що Sabu був для них найважливішим, але далеко не єдиним джерелом інформації.

Хотілося б нагадати, що LulzSec і Anonymous — це зовсім не одне і те ж. В деяких випадках (наприклад, після гучного злому мережі Stratfor) Anonymous в явній формі заперечували свою причетність до злочинів.

Anonymous разюче відрізняються від LulzSec та інших «тісно згуртованих» груп хакерів. Anonymous — це відкрите співтовариство. Іншими словами, який завгодно комп'ютерний хуліган може діяти від їх імені — саме тому «ловити за руку» окремих їх представників — це все одно, що відрубувати одну голову міфічній гідрі. Це добре помітно на прикладі з упійманням Sabu. Із LulzSec, швидше за все, покінчено. Що стосується Anonymous, робити які-небудь висновки ще рано.

Що ж, якщо Anonymous — це щось на зразок клубу по інтересах, то, можливо, і не варто їх так боятися? Зовсім ні. Як говорить народне прислів'я, не бійся собаки, що гавкає, а бійся тієї, що мовчить та хвостом виляє. Найбільшу небезпеку представляють ті хакери, які байдужі до світової слави, а не ті, які «засвітилися» у зведеннях новин. Щоб справитися з цією загрозою, що росте, нам треба надійно захищати мережі та інші інформаційні ресурси.

Вся ця історія нагадує старий гангстерський фільм «Ангели з брудними обличчями», де герой всіх вуличних хлопчиськ Роккі Салліван врешті-решт «виявляється шмаркачем». Можливо, історія з Sabu послужить хорошим уроком для всіх, хто збирається ступити на стежку кіберзлочинності, і зробить образ хакера менш привабливим.

На главную