IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Американці поставили рекорд в інтернет-магазинах

01.12.2011

Американці поставили рекорд в інтернет-магазинах

Американські онлайн-рітейлери встановили перший рекорд святкових розпродажів. За даними дослідницької компанії IBM Benchmark, в перший робочий день після «чорної п'ятниці» американці витратили в інтернет-магазинах $1,25 млрд.

В порівнянні з минулим роком цей показник виріс на 33%. Експерти відзначають, що цього року особливу значущість для інтернет-шопінгу придбали мобільні пристрої.

Аналітики дослідницького підрозділу IBM — IBM Benchmark — представили четверте щорічне дослідження перших результатів розпродажів в інтернет-сегменті роздрібної торгівлі США. Проаналізувавши дані 500 онлайн-рітелейрів, експерти дійшли висновку, що в так званий кіберпонеділок (перший робочий день після «чорної п'ятниці», коли в США за традицією стартує сезон святкових розпродажів) об'єм продажів в онлайн-магазинах виріс на 33% в порівнянні з показником попереднього року. Так, за один день американці витратили на інтернет-покупки $1,25 млрд. У дослідженні мовиться, що цього року американські споживачі витратили в середньому на 2,6% більше, ніж в 2010-му. При цьому середня вартість інтернет-замовлення збільшилася з $193,24 до $198,26.

Директор по стратегічному плануванню і розвитку IBM Джон Сквайр підкреслив, що переваги «кіберпонеділка», а також першого святкового вікенда «якнайповніше відчули рітейлери, що освоїли найсучасніші способи торгівлі». Цього року об'єм продажів через мобільні пристрої збільшився з 2,3% до 6,6%. Частка користувачів, що відвідали сайти рітейлерів за допомогою мобільного пристрою, виросла до рекордного рівня — з 3,9% до 10,8%. «Рітейлери значно збільшили вкладення в розвиток сайтів. В результаті процес онлайн-шопінгу став зручнішим для користувачів», - відзначив Джон Сквайр. Про це свідчать дані IBM про об'єм мобільного трафіку, зафіксований в «кіберпонеділок». Найбільшу активність проявили власники iPhone і iPad. Загальна частка трафіку з цих пристроїв склала 7,5%.

Успішний початок інтернет-продажів у нинішньому святковому сезоні додав оптимізму рітейлерам цього сегменту. Багато крупних магазинів — Walmart, Amazon, Best Buy Co.- скористалися активністю покупців і оголосили про «кібертиждень», продовживши дію знижок і спецпропозицій ще на декілька днів. За прогнозами дослідницької компанії ComScore, в листопаді-грудні 2011 року продажі в інтернет-магазинах виростуть на 15% і складуть $37,6 млрд.

Тим часом Національна федерація роздрібної торгівлі підвела підсумки продажів в магазинах США в «чорну п'ятницю» і минулі вихідні. Значні знижки і раннє відкриття магазинів дозволили рітейлерам заробити рекордну суму — $52,4 млрд, що на 16% більше в порівнянні з минулим роком. В цілому з четверга по неділю покупки зробили 226 млн. американців.

На главную