IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Nokia N9: велика таємниця MeeGo

26.08.2011

Nokia N9: велика таємниця MeeGo

Людина не дивується з того, що часто бачить
навіть якщо не розуміє причин багатьох бажань.
Але якщо здійснюється щось таке, чого вона раніше
не бачила, вона вважає, що побачила диво.
Мішель Монтень. Досліди, глава «Про одного виродка»

Майже два роки пройшли після анонсу N900, і фінський гігант мобілебудування розродився на — N9. Новинка працює на мобільній платформі MeeGo, дітищем злиття проектів Nokia Maemo і Intel Moblin.

Блиск!

Nokia N9 вийшов цікавим: монолітний корпус з полікарбонату глибокого забарвлення, 1-ГГц процесор на мікроархітектурі ARM Cortex-A8, 1 Гбайт оперативної пам'яті, 3,9-дюймовий AMOLED-дисплей з дозволом 854 на 480 пікселів, тилову 8-Мпікс камеру з динамічним автофокусом і подвійним світлодіодним спалахом, модуль NFC-комунікацій, 64 Гбайт вбудованої флеш-пам'яті — нарешті, приємний і місцями освіжаючий звичні реалізації призначений для користувача інтерфейс. Поклонники виробів Еспоо радіють безмірно.

Так N9 з'явився довгожданим технологічним проривом, підтверджуючим силу Nokia: компанія в змозі випускати привабливі вироби. Можливо, саме N9 з'явиться тією відправною крапкою, відштовхуючись від якої фіни знову підіймуться на вершину мобібудування, зайнявши недавно загублене місце провідного світового виробника смартфонів.

Тим часом Nokia, зараз шляхом наступної поступової відмови від Symbian з таким же неквапливим перемиканням на Microsoft Windows Phone, слідує зібрати весь свій потенціал, адже конкуренти в особах Apple iOS 5 і Android 4 Ice Cream Sandwich неминуче побачать світло, а комунікатори на їх базі обіцяють стати бестселерами.

Звичайно, Nokia N9 — це новий флагман авторства компанії, що все ще зберігає за собою статус найбільшого в світі вендора мобільних телефонів. Знову ж таки перед нами — апарат фірми, яка в недалекому минулому з кожним випуском топового пристрою N-сімейства визначала галузеві тенденції, залишаючи конкурентів далеко позаду. Хай технічні специфікації N9 всього лише наближаються до таких у iPhone 4, Samsung Galaxy S і HTC Desire HD — але початок відродженню Еспоо вже покладено. Інженери і програмісти постаралися: виключення фізичних кнопок з лицьової панелі, незвичні конструкторські рішення на зразок розміщення фронтальної камери внизу екрану і магнітної клямки роз'ємів, мультисенсорні жести змахування — девайс вийшов зручним, швидким і вигідно незвичайним серед маси схожих.

І ще: NFC-комунікації, які орієнтовані поки не дуже поширені мобільні платежі, в Nokia залучили до виконання інших функцій у формі міжвзаїмодій а-ля Bluetooth. Футуризм в наявності: якщо доторкнутися телефоном до сумісного пристрою, наприклад, такого ж N9, виконається передача фотографії або відеокліпу з одного апарату на іншій. Таким самим торканням до бездротових колонок або гарнітури запускається трансляція аудіопотоку.

На главную