IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Nokia N9. Альтернативна історія

26.08.2011

Nokia N9. Альтернативна історія

Вся наша пихатість у минулому. Всі великі
зміни вже відбулися, і часу на виконання
давніх задумів може не вистачити.
Томас Браун

Якщо спробувати представити недавнє минуле Еспоо в іншому ключі, картина малюється благородна. На початку 2010 року Nokia йде «ва-банк», багато разів збільшуючи зусилля розробки, що прикладаються до Maemo, щоб вже до середини того ж року випустити перший пристрій на цій платформі, що вже переродилася, через злиття з Intel Moblin, в MeeGo. На початку 2011-го ринок, що охоче прийняв MeeGo, безумовно був би готовий до нових апаратів на ній.

З різних причин Nokia залишила за MeeGo статус виключно експериментальної платформи. Чому так трапилося, залишається здогадуватися. Якби N9 з'явився на рік раніше, смартфонні позиції компанії зміцнилися б неймовірно. І справді: кожен би підтвердив, що Nokia реалізувала призначений для користувача інтерфейс, нічим не поступливий такому в Apple iOS і Google Android; на фундаменті Maemo-платформи і Qt-фреймворка був би даний старт новій софтверній екосистемі, що явилася як третя сила, місце якої зараз вготоване Windows Phone; працююча реалізація NFC-комунікацій з аксесуарами на зразок бездротових аудіоколонок позначилася б першою в галузі.

Але минуле переписати не вийде, а ось подумати про майбутнє Nokia N9 можна. І розмова в позитивному ключі перспективності цього виробу цілком можлива. Так, перед нами — по-справжньому приємний смартфон, який, якщо Еспоо захоче, чекає барвиста і щаслива доля. Але для цього доведеться збудувати те, що робить привабливими подібні продукти: сформувати інфраструктуру хмарних служб і девелоперську екосистему для швидкого створення багатого набору додатків. Ці завдання, поза сумнівом, вирішувані при належних зусиллях і фінансовій підтримці.

На главную