IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Nokia N9. Обкатка технологій

26.08.2011

Nokia N9. Обкатка технологій

Найжахливіше відчуття в житті — це відчуття самоти
і відчуття того, що ти не любим.
Мати Тереза

Як завжди поступає компанія, коли представляє новий флагман? Правильно: найголовніший керівник або хтось з харизматичного начальства на всі лади розхвалює новинку як найкращий у світі продукт, покликаний позбавити світ від непридатних виробів конкурентів і що обіцяє поневолити розум і серця всіх споживачів без виключення. Що ж зробив Мазко Ахтісаарі під час презентації N9? Старший віце-президент Nokia по дизайну був скромний і стриманий, втім, він не приховував радості, коли розповідав про унікальність безкнопочного конструктиву, жести змахування, що проникли усюди, і концепцію трьох домашніх екранів.

Глава Nokia Стівен Ілоп повідомив про позиціонування флагмана наступне: «Насправді N9 покликаний відкрити нові шляхи для ринкового виведення новацій. Багато з них, що явилися в складі N9, знайдуть життя в різних аспектах діяльності Nokia. Промисловий дизайн, призначений для користувача інтерфейс і зосередженість на Qt — елементи всіх цих новацій будуть втілені в прийдешніх продуктах».

Задовго до появи N9, в ході лютневого оголошення про співпрацю між Nokia і Microsoft, було сказано: «MeeGo одержить статус відкритого проекту у формі експериментального майданчика, на якому обкатуватимуться майбутні платформи, пристрої та інтерфейси. MeeGo було б правильним порівнювати з Maemo. Цього року з'явиться лише один виріб на MeeGo. І взагалі створення нової екосистеми навколо MeeGo навряд чи виявилося б швидким процесом».

Ну а коли у Стівена Ілопа запитали, чи є у нього інший, ніж перехід на рейки Windows Phone, план виведення компанії з кризи в тому випадку, якщо мобільна Microsoft-платформа виявиться за підсумками провальною або WP-телефони авторства Nokia не одержать належного споживчого інтересу, керівник безапеляційно заявив: «Альтернативний сценарій полягає в тому, щоб переконатися в успішності нинішньої стратегії».

Іншими словами, навіть якщо інші варіанти перефокусування бізнесу Nokia і обговорюються на внутрішньокорпоративних нарадах, безглуздо розповідати про них до моменту початку продажів WP-апаратів, оскільки подібне зруйнувало б поточну лінію поведінки Еспоо. Не можна виключати, що в надрах Nokia йде опрацьовування варіантів випуску Android-телефонів, впритул розглядається перспективність MeeGo, або взагалі створюються передумови для формування чого б то не було іншого, ніж смартфони на базі Windows Phone.

Сьогодні, коли ще не представлені WP-смартфони Nokia, але твердо намічений шлях на Microsoft-платформу, фіни всіляко декларують, що повертатися до MeeGo, навіть якщо N9 стане хітом продажів, не мають наміру зовсім. Стівен Ілоп наполегливо повторює: «Я говорив з телекомунікаційними операторами і вивчав думку тестових фокус-груп споживачів, і зрозумів, що Windows Phone чекає великий успіх».

Втім, гігант мобілебудування розвіяв побоювання, що витають в співтоваристві, завіривши, що підтримка N9 і MeeGo продовжиться протягом багатьох років, а сам N9 одержить декілька оновлень «прошивки».

Висновки прості і зрозумілі: поки не почалася торгівля першими Nokia-коммуникаторами на базі Windows Phone, компанія просто зобов'язана володіти собою, бути надзвичайно урівноваженою і навіть тохи хитрити, коли її питають про майбутнє такого чудового продукту, як N9, щоб не народилося ніякої конкуренції між MeeGo і Windows Phone.

Здається, Nokia навмисно лукавить, позиціонуючи N9 всього лише іграшкою для техногіків, Linux-ентузіастів і любителів N900. Але правди добитися можна, адже в посиланні Стівена Ілопа є прихована двозначність, що припала на долю Qt-фреймворка.

На главную