IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Правда про N9

26.08.2011

Правда про N9

Ти шліфуєш мармур, щоб звести новий будинок
перед самою смертю, забуваючи
що вона скоро наздожене тебе.
Мішель Монтень. Досліди, глава «Кожному овочу свій час»

Апаратна складова і конструктив N9 безперечно виглядають чудово: барвисте, але одночасно дуже просте оформлення з ніби то плаваючими на поверхні екрану зображеннями — девайс зайняв хороше місце серед сучасних топових смартфонів. Спробуємо зрозуміти, на чому будується його належний апаратно-програмний комплекс.

Процесор N9 відноситься до того ж самого сімейства однокристальних систем TI OMAP 3, які заправляли роботою N900, анонсованого майже два роки тому. Nokia була вимушена вибрати дещо застарілий обчислювальний кристал з тієї причини, що MeeGo, розгорнена N9, є насправді подальшим розвитком Maemo 5, під керівництвом якої функціонував N900 і яка була законсервована в лютому 2010 року після анонсу співпраці між Nokia і Intel. Іншими словами, під MeeGo в даному випадку ховається Maemo 6 Harmattan, яку, наділивши призначеним для користувача інтерфейсом Handset UX з MeeGo 1.2, було вирішено перейменувати в MeeGo, щоб не бентежити споживачів, які вже знають про злиття проектів Nokia Maemo з Intel Moblin.

Крім того, перехід на сучасніший процесор, по-перше, не так критичний внаслідок не особливої вимогливості Maemo до могутнього чіпа, а, по-друге, підвищення продуктивності зажадає переробки коду самої операційної системи.

Поверх операційного оточення N9 лежить Qt, кросс-платформенний інструментарій, що розробляється незалежно від Maemo і MeeGo. І він, схоже, не особливо модифікований під особливості новітнього флагмана. В результаті N9 виявляється не повністю сумісним з MeeGo. Але з API-точки зору розробка додатків для Maemo 6 майже нічим не відрізняється від такої для MeeGo 1.2 саме завдяки Qt-прошарку.

Втім, сучасний користувач не цікавиться операційними системами, що лежить в їх основі і як вони розвиваються. Функціональність і екосистема — ось, що турбує кожного середнього покупця. І з погляду можливостей будь-якого смартфона, витягнутого з коробки, у N9 все чудово: реалізовані базові елементи на зразок фото- і відеозйомок, проглядання документів і підключення до ділової пошти, в наявності обширні інструменти спілкування і соціальні інтеграції, нікуди не відняти безкоштовну картографію і навігацію Nokia Maps, швидкісний HTML5-браузер на «движку» WebKit 2 запропонував повністю фонову обробку вмісту веб-сторінок перед їх показом, встановлена навіть іграшка Angry Birds.

Зрозуміло, що будь-який смартфон потребує софтверного підживлення для розширення власних можливостей. І тут N9 похвалитися може наступним.

По-перше, девелоперське Maemo-співтовариство, побудоване навколо декількох пристроїв, вже пропонує десь 1,6 тис. додатків для них. Багато з програм фактично готові до запуску на N9 — хоча їх ще потрібно адаптувати під особливості цього гаджета і його призначений для користувача інтерфейс.

По-друге, Qt-фреймворк надзвичайно спростив перенесення новітніх Symbian-додатків під Maemo і MeeGo, і, беручи до уваги високі ставки Nokia на активне розширення Qt-ринку, немає проблем для появи софтверних виробів під N9.

По-третє, віртуальна Android-машина Alien Dalvik здатна стати тією козирною картою, яка миттєво поповнить набір додатків для MeeGo-телефону. Йдеться про можливість запуску на N9 потенційно будь-якого Android-додатку, за винятком тих, які спираються на власний код — всі ігри з інтенсивною обробкою відеографіки.

На главную