IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Nokia N9. Додатки — ключ до будь-яких дверей

26.08.2011

Nokia N9. Додатки — ключ до будь-яких дверей

Існує величезна різниця між тим
хто заробив багато грошей, і тим, хто багатий
від народження.
Марлен Дітріх

Софтверне наповнення N9 спирається в набагато більшому ступені на Qt-фреймворк розробки додатків, ніж на операційну систему MeeGo. І це чудово, адже досвід із створенням N9 знайде віддзеркалення у всіх інших Qt-сумісних середовищах, включаючи Symbian.

Абсолютно точно відомо, що Qt-фреймворк знаходиться на стадії перенесення на програмну платформу Series 40, на яку спирається неймовірно велика кількість Nokia-мобільників середньої ланки: на кінець 2010 року налічувалося 1,5 млрд S40-пристроїв. Відомо також, що Swipe-інтерфейс, реалізований жестами змахування в N9, виконаний на Qt-базі і буде портований на інші MeeGo-пристрої. І якщо розуміти, що Swipe-підхід не відповідає концепції Windows Phone, ясно, що йдеться про оснащення вишуканим сенсорним управлінням телефонів на Series 40.

Отже, якщо Nokia додасть до Series 40 екосистему з Qt-додатків і наділить платформу сенсорною взаємодією, достатньо швидко зможе вийти дуже близька подібність справжньої смартфонної операційної системи.

Девелоперська Qt-екосистема розвинена чудово, що означає, у зв'язку з вищесказаним, не можна виключати вибуху інтересу до розробки мобільних Qt-додатків, і це ж відобразиться на N9, який запросто справляється з такими програмами. Зростання числа додатків для N9 підвищить споживчий інтерес до смартфону. Nokia в свою чергу забажає укріпити його, підсиливши прошарок із зобов'язань, оновлень і підтримки N9.

Як би там не було, всі відповіді ми дізнаємося найближчим часом, коли почнуть продаватися перші фінські смартфони з Windows Phone — від їх популярності залежить подальша доля Nokia N9 і MeeGo.

На главную