IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Nokia N9. Перший і останній

26.08.2011

Nokia N9. Перший і останній

Soli soli soli.
Єдиному сонцю землі (лат.).
Давньоримська епітафія

Перший MeeGo-телефон, який одночасно став останнім MeeGo-мобільником в цьому 2011 році. І навіть більше: безвідносних причин появи цей девайс став останнім, що представляє Nokia як вертикально інтегровану компанію, що самостійно займається устаткуванням і програмним забезпеченням.

N9 — останній із справжніх продуктів фінського гіганта, яким ми його знали всі попередні роки. Красиво, інтригує, сумно! І обзавестися ним потрібно на згадку про Nokia, яка пішла від нас 11 лютого 2011 року.

Не виключено, Nokia просто була зобов'язана Intel випустити хоч би один MeeGo-апарат. Але в цілому не дуже зрозуміло, як пристрій, що працює наARM-процесорі Texas Instruments, здатний принести мікропроцесорній корпорації яку-небудь вигоду. Можливо, Intel спеціально наполягла на N9, щоб досадити Nokia, що переметувалася в табір Microsoft і відмовилася від спільної роботи над MeeGo.

Маловірогідною причиною появи N9 ставиться персональне бажання деяких осіб в Nokia, що зуміли переконати керівництво в його актуальності. Хоча новий глава Nokia міг би витягнути із запуску N9 додаткові аргументи до переходу на рейки Windows Phone: дивіться, як активно розвивається софтверне дітище Microsoft — так давайте ж зосередимося виключно на апаратній складовій і припинимо витрачати гроші і сили на програмну «начинку».

Мабуть N9 виступає випробувальним майданчиком для обкатки деяких концепцій: десь в стороні від Nokia функціонує автономна експериментальна лабораторія, що займається складними творчими завданнями, причому без особливого контролю материнської компанії. Врешті-решт, дизайн N9 буде наново використаний в перших WP-телефонах Nokia, а напрацювання призначені для користувача інтерфейсу знайдуть втілення в продуктах майбутнього: наприклад, у формі жестового Swipe-управління в S40-телефонах.

Є ще варіант: на публіці N9 і MeeGo розвиватимуться поволі, нібито знаходячись в замороженому стані, але як тільки фінський бренд за допомогою Microsoft поверне своє добре ім'я, Nokia повстане з попелу, запропонувавши цілий спектр привабливих новинок на MeeGo. Ніхто не хоче втрачати власні напрацювання.

На главную