IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Розмова "текстом"

23.06.2010

Розмова 'текстом'

Часто телефонні книжки бувають настільки обширними, а бажання комунікувати зі своїми рідними і знайомими настільки сильне, що окрім як SMS ніякий інший сервіс «врятувати» нас не зможе. На відміну від тарифів «на голос», тарифні пропозиції по SMS не так поширені, хоча, при вдумливому підході до справи є шанс заощадити — зараз підключити відповідні пакети послуг куди як простіше, ніж раніше. Та варто мати на увазі специфіку SMS — сервісу. Наприклад, якщо текст пишеться по-російськи, то в одну SMSку "влізе" рівно 70, а далеко не 160 символів. Якщо число більше — телефон відправить вже 2-3-4 "склеєних" повідомлення, які тарифікуватимуться окремо. Ну і, як з голосовими хвилинами, вартість SMS всередині тарифу, в домашньому регіоні і зарубіж відрізнятиметься — звичайно в 2-3 рази. Для порівняння відзначимо, що в середньому, відправка одного SMS по Росії коштує 1,5 руб., в країни СНД і по світу — від 5 руб.

Кожен оператор "Великої трійки" пропонує свій підхід до пакетування послуг — найобширніша тарифна лінійка у столичного "Мегафону", аж шість варіантів пакетізації, у МТС і "ВимпелКома" — по три. Є і інші особливості. Наприклад, в столичному «Мегафон» з користувача за сам факт підключення SMS-пакету понад його вартість візьмуть 20 руб. просто так, у МТС і «ВимпелКом» працюють терміни дії для такої послуги — найчастіше це 30 або 60 календарних днів. Хоча бонусні пакети, які у компаній «Великої трійки» можна одержати за бали, можуть тарифікуватися інакше — наприклад, пакет в 120 SMS «тягнеться» 180 днів. Але тільки за рахунок того, що кожен місяць користувач одержуватиме по 20 SMSок.

Після закінчення термінів, які відповідають кожному пакету текстових повідомлень, всі невитрачені SMS з пакету анулюються, і подальша тарифікація SMS здійснюється відповідно до тарифного плану. На наш погляд це дуже непривабливо — клієнт авансує пакет послуг зв'язку і як мінімум його не треба обмежувати в часі витрачання вже придбаних послуг. До речі, вартість SMS-пакету списується повністю при підключенні і повідомлення з пакету витрачаються при відправці SMS абонентам "домашнього" оператора зв'язку і інших стільникових мереж РФ. У роумінгу, а також при відправці повідомлень на короткі спеціальні номери (у вигляді замовлення контента або різних лотерей) такі SMS-пакети не витрачаються: там відправлені повідомлення оплачуються за відповідними тарифами.

На главную