IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Доступ в Мережу за правилами

23.06.2010

Доступ в Мережу за правилами

Віджети, електронна пошта і оперативний доступ в мережу Інтенет щоб почитати пошту або новини — це ті рутинні справи, які знайомі кожному користувачу смартфону. Хороший варіант, якщо в такому телефоні є можливість поставити дві SIM-карти, це допоможе істотно понизити ціну на трафік мобільного Інтернету. Для цього має сенс скористатися тарифами для мобільних модемів — їх можна придбати окремо і використовувати як «SIMку для доступу в Мережу». Причому, в таких тарифних пропозиціях теж є свої особливості. Найголовніше, що варто пам'ятати — якщо ціна GPRS-інтернет, звичайно, вказується за 1 Мб, то для WAP все зовсім інакше: вона завжди позначається за 10 Кб, що може серйозно заплутати абонентів, що вважають це цифрами єдиного порядку.

Типові проблеми нерозуміння, звичайно, пов'язані з тим, що абоненти неуважно читають умови надання послуг. Наприклад, округлення інтернет-трафіку в більшості тарифів для UBS-модемів йде по 1 Кб у більшу сторону. А на «голосових» тарифах це може бути 10 Кб, а в роумінгу — навіть при колишній ціні "метра" трафіку — вже 100 Кб. По-друге, пакети інтернет-трафіку звичайно кінцеві — рідко де можна купити його і "цідити" два-три місяці: як з SMS, звичайно всі вони "згорають" за місяць і якщо ви купите ще один аналогічний, то, може так трапиться, що трафік почне вважатися "з нуля". Тобто відбувається автоматичне обнулення трафіку, наданого раніше. Не дуже-то і коректно з боку операторів зв'язку, але такі варіанти цілком реальні. До речі, дві одночасно працюючі знижки на одному тарифі, звичайно, неможливі — кожна наступна без попередження "обрубує" попередню.

Крім того, деякі пакети ще і "обрізають" швидкість доступу в Мережу. Ось «Безлімітний Інтернет ЛАЙТ» за 890 руб. і «Безлімітний Інтернет МЕГА» за 1390 руб. у столичного "Мегафону" — як тільки ви їх підключите максимальна швидкість буде обмежена 156 Кб/с. І далі "сюрпризів" ще більше: якщо користувач завантажить собі 3,5 Гб, то його канал зменшується до до 128 Кб/с, а якщо 7 Гб — то до 96 Кб/с. У другому тарифі перші 5 Гб швидкість не обмежена, а далі поступово знижується до 156 Кбит/с і, при перевищенні 10 Гб в місяць — до 128 Кб/с.

По-третє, вартість більшості тарифних опцій і пакетів оплачується авансом за місяць або за послугу, а не подобово, як це прийнято з іншими опціями. Тому, має сенс звертати пильну увагу на об'єм тих же пакетів інтернет-трафіку: гроші за замовлені послуги, сплачені авансом, ніхто абоненту не поверне.

І, нарешті, відзначимо, що якщо ви додасте SIM-карту з тарифом на передачу даних в стільниковий телефон — обов'язково проведіть настройку профілю "руками" і переконаєтеся, що точка доступу відповідає вашому оператору зв'язку і коректна. Адже у тому випадку, коли доступ до послуг передачі даних наданий з використанням автоматичних настройок оператора зв'язку, трафік тарифікується за ціною 2,95 руб. з урахуванням ПДВ за 10 Кбайт ! Тобто мегабайт коштуватиме близько 300 руб. в домашньому регіоні — ці автоматичні настройки оператора зв'язку (наприклад, у "ВимпелКому") використовуються у випадку, якщо телефон абонента не настроєний або настройки некоректні.

На главную