IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Gartner: відвантаження ПК атаковані успіхом iPad

01.12.2010

Gartner: відвантаження ПК атаковані успіхом iPad

Високий попит на планшетний Apple-комп'ютер безпосередньо привів до падіння очікуваних продажів ПК в цьому і наступному році, впевнені аналітики Gartner.

Так, експерти знизили свої прогнози до 352,4 млн. штук, які будуть поставлені у 2010-му. Втім, передбачуваний об'єм як і раніше на 14,3% вище за торішні об'єми — у вересні планований показник зростання складав 17,9%. Наступний рік фахівці також піддали редукції: 18,1% нарощування відвантажень впали до 15,9%.

Взагалі до 2014-го вже 10% ПК будуть представлені планшетами.

У Gartner нарікають на те, що виробники Windows-комп'ютерів не зуміли передбачити планшетний ринок, але натомість сфокусувалися на бізнес-моделі зниження цін, тоді як Apple і деякі інші фірми зосередилися на новаціях і затребуваних споживачами можливостях і якості планшетів. І останні, ймовірно, чинитимуть тиск як на дешеві, так і висококласні комп'ютери: якщо на зрілих ринках користувачі цілком здатні відмовитися від чергового апгрейда на користь планшета, то і в країнах, що розвиваються, недостатність коштів зумовлює миттєвий перехід до недорогих планшетів замість покупки ПК.

На главную