IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Google почне продавати електронні книги

02.12.2010

Google почне продавати електронні книги

Найбільша інтернет-компанія Google скоро запустить онлайн-магазин з продажу електронних книг Google Editions, повідомили The Wall Street Journal і Bloomberg з посиланням на близькі до корпорації джерела.

У США запуск сервісу намічений на кінець цього року, а міжнародна версія магазину стане доступною в I кварталі 2011 р., підтвердив журналістам WSJ менеджер по продуктах Google Скотт Дугал.

Google спільно з крупними видавцями збирається продати сотні тисяч електронних книг, говорить джерело в інтернет-компанії. Якраз останнім часом незалежні видавничі будинки стали одержувати від представників Google пропозиції укласти контракти.

Опитані WSJ експерти бачать перевагу Google Editions в тому, що цей сервіс не буде прив'язаний до конкретних пристроїв для читання або до програмного забезпечення. Куплені прямо в Google або у іншого продавця електронні книги можна буде додавати в персональну бібліотеку, доступну через аккаунт Google, а потім читати їх з екрану комп'ютера, планшету або смартфона.

Це відрізняється від підходу компанії Amazon, яка випустила у 2007 р. пристрій для читання електронних книг Kindle і зараз контролює, за оцінкою експертів, близько 65% ринку електронних видань. Власники Kindle можуть купити книгу тільки в магазині Amazon, а володарі інших рідерів, викачавши тексти з Amazon.com, вимушені заразом встановлювати і програму Kindle.

Попередній «книжковий» проект Google (Google Books, що надавав можливість видавцям продавати скануючі версії книг через інтернет) заморожений через судові розгляди з видавцями з приводу порушення авторських прав. За оцінкою аналітиків Forrester Research, продажі електронних книг у 2010 р. досягнуть $966 млн. Google, на думку видавців, зможе захопити до 20% ринку завдяки інтеграції нового сервісу з пошукачем.

На главную