IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Sony повернулася на ринок рідерів

02.12.2010

Sony повернулася на ринок рідерів

...маючи бажання знову зайнятися пристроями для читання електронних книг у себе на батьківщині. У 2007 році Sony і Panasonic припинили місцеву торгівлю e-рідерами зважаючи на брак належної кількості цифрових видань на японській мові.

Зараз корпорація впевнено заявила, що до 2012-го спробує захопити в Країні висхідного сонця половину бізнесу електронних книг. Для цього вже 10 грудня в продаж вийдуть 5-дюймовий Sony Reader Pocket Edition ($240) і 6-дюймовий Touch Edition ($300), трохи пізніше прийде черга 7-дюймового Daily Edition.

У Японії, як найтехнологічнішій країні світу, сформувалася неймовірно складна бізнес-ситуація: ринок перенасичений надзвичайно, і залучити споживачів можна або чимось особливим, або за допомогою лояльності до бренду. У першому випадку показовий приклад Apple: ще весною iPhone захопив тут 70% смартфонного збуту, а днями Softbank почала пропонувати контрактний iPad безкоштовно, розуміючи, що планшет буде прийнятий на ура.

Sony, не охоча втрачати позиції в сегменті рідерів у себе в країні так, як це вже трапилося в ніші медіаплєєрів, де конкуренцію з'їв iPod touch, настроєна агресивно. Sharp готується до продажів планшетів Galapagos з супутнім магазином e-видань з 30 тис. тайтлов.

Ініціатива Sony на локальному ринку підкріплена бібліотекою япономовних книг, журналів, публікацій і коміксів, які їй вдалося зібрати з травня місяця, коли був сформований альянс з KDDI, Toppan Printing і Asahi Shimbun. У 2007-му Sony і Panasonic припинили торгівлю рідерами в Японії, оскільки розташовували лише 10 тис. найменувань цифрових видань. До речі, Sony і три фірми сформували Booklista, спільне підприємство для дистрибуції електронних книг на смартфонах та інших пристроях: родзинкою ставиться відкрита платформа, що дозволяє виробникам і видавцям запускати онлайн-магазини і служби.

З песимістичної точки зору Sony-активність у напрямі рідерів три роки тому була явно дуже ранньою, але чи не опиняться ці переміщення зараз занадто пізніми?

Втім, вважається, що цифрові книги чекає виключно світле майбутнє: цього року світовий оборот тут досягне $1 млрд, а до 2015-го цілком здатний потроїтися. Якщо і буде зсув якихось акцентів, то лише у бік розширення функціональності рідерів, оскільки планшети дешевшають. Але говорити про це ще рано, адже нічого зручнішого для очей, ніж «електронний папір», поки масштабно не впровадили.

На главную