IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

«Вимпелком» купуватиме сім-карти у «Сітронікса»

02.12.2010

«Вимпелком» купуватиме сім-карти у «Сітронікса»

«Сітронікс» став постачальником sim-карт для всієї «великої трійки» російських стільникових операторів. Останнім контракт уклав «Вимпелком».

Технологічна «дочка» АФК «Система» — компанія «Сітронікс» уклала з «Вимпелкомом» угоду строком на рік про постачання 1 млн. sim-карт. Про це розповіло близьке до АФК джерело і підтвердила прес-секретар «Вимпелкома» Ганна Айбашева. «Сітронікс» — один з постачальників sim-карт для «Вимпелкома», уточнила вона.

Йдеться про пробну партію, пояснює джерело в «Вимпелкомі». За його словами, «Сітронікс» виграв тендер ще у вересні 2010 р. і постачання sim-карт вже почалися. Згідно закупівельній політиці всіх стільникових операторів кожен постачальник sim-карт проходить тестову кваліфікацію протягом одного року, пояснює представник «Сітронікса» Ірина Ланіна.

Контракт на sim-карти з об'ємом пам'яті 64 кбайт — найбільш поширений варіант смарт-карт, але за бажанням «Вимпелкома» пам'ять може бути розширена до 128 або 256 кбайт, говорить Ланіна. За її словами, такі sim-карти використовуються для підключення до тарифних планів з розширеним функціоналом і дозволяють надавати абоненту крім звичайного голосового зв'язку і sms-пересилки додаткові послуги. За словами джерела в одному з операторів, ціна sim-карти складає в середньому $1. У такому разі повна вартість контракту з «Вимпелкомом» може складати близько $1 млн.

Уклавши контракт з «Вимпелкомом», «Сітронікс» став постачальником sim-карт для всіх операторів російської «великої трійки». Тепер його частка на російському ринку sim-карт виросте до 60%, радіє Ланіна. В кінці 2009 р. «Сітронікс» оцінював свою частку в 40%.

У квітні 2010 р. «Сітронікс» став єдиним акціонером виробника sim-карт і банківських карт компанії «Сітронікс смартс технології», викупивши у європейської Giesecke & Devrient GmbH 35% акцій за 101,9 млн. руб. Зараз для виробництва використовуються чіпи сторонніх іноземних виробників, говорить Ланіна. «Сітронікс» має намір виготовляти їх самостійно, але тільки після освоєння технології 90 нм, говорить вона.

У МТС (як і «Сітронікс», підконтрольна АФК «Система») основні постачальники sim-карт — «Сітронікс» і лідер світового ринку sim-карт Gemalto, плюс є ще декілька невеликих постачальників, говорить представник МТС Ірина Осадча. Але в основному використовуються sim-карти «Сітронікса», признається близьке до МТС джерело. А в кінці минулого року «Сітронікс» уклав контракт ще і з «Мегафоном». Представник «Мегафону» відмовився розкрити об'єм закупівель у «Сітронікса» або частки цієї компанії в загальних постачаннях sim-карт для оператора, повідомивши лише, що всього у 2010 р. «Мегафон» планує продати 35 млн. контрактів. Крім того, в червні 2010 р. «Сітронікс» уклав річний контракт з поволжською групою стільникових операторів СМАРТС на постачання 500 000 sim-карт. Купують карти у «Сітронікса» і мобільні оператори компаній «Связьінвеста», говорить Ланіна, а також індійська «дочка» «Системи» Sistema Shyam Teleservices. Одержати коментарі в Gemalto вчора не вдалося.

На главную