IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Турбізнес на стежці війни з Інтернетом

27.05.2012

Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ

Росіян переконують в перевагах організованого відпочинку за кордоном

Туристи

В рамках проекту «Медіасередовище» відбулася конференція «Турпакети проти готелів і дешевих квитків». Представники туріндустрії і страхових компаній з Москви і Санкт-Петербурга доказували вигоду організованих турів. Самостійні ж поїздки за рубіж, в їх уявленні, загрожують великими небезпеками. Втім, вже десятки тисяч росіян, які оцінили переваги бронирование авиабилетов і готелів через Інтернет, дотримуються протилежної думки.

Російська туріндустрія стурбована прагненням громадян до свободи – у вигляді самостійних поїздок за рубіж в обхід різноманітних турфірм, агентств і туроператорів. Такі можливості відкривають перед ними сучасні інформаційні технології. Зокрема, доступне бронювання місць в готелях, а також авіаквитків через численні інтернет-сайти. Згідно із статистикою, на самостійні поїздки припадає всього близько 5% з 13,5 млн. росіян, які щорічно виїжджають за кордон. Проте і ці 5% не дають спокою туроператорам.

Зростання інтересу до самостійного туризму пояснюється гучними скандалами через банкрутства туркомпаній, жертвами яких стають тисячі туристів - вважає представник туристичного сервісу OnlineTours.ru Дмитро Мачихін. Російські туристи дійсно опинилися сьогодні в складному становищі: ніяких гарантій, що сплачений ними тур відбудеться, сьогодні немає. Та й гарантії компенсації у разі банкрутства туроператора – як показує практика – виявляються вельми примарними. У таких умовах поїздка за кордон з мішком готівки стає майже обов'язковою умовою.

Проте туроператори попереджають туристів, що проблем у тих, хто ризикує самостійно відправитися в подорож, виникає не менше, а кількість потерпілих навіть набагато вища. І про них ніхто не піклується, ніхто не несе відповідальності за те, що не виявилося місць в готелі або з якоїсь причини не відлетів літак. Точних даних про постраждалих туристів-дикунів Мачихін не навів, закликавши просто повірити йому на слово. До того ж, продовжував переконувати колег експерт, турпакет виходить для покупця вигідніше, ніж самостійна поїздка. У неорганізованого туриста витрат нібито більше, дорожчий готель, дорожчий квиток на літак тощо, переконують туроператори.

У директора туркомпанії «Бон вояж» Наталії Орлової схоже бачення проблеми. За її словами, споживачу зручніше звертатися в агентство, де професіонали готові допомогти вибрати тур відповідно джо коштів та інтересів – пляжний або екскурсійний. При цьому Орлова чесно зізналася, що іноді сама користується послугами відомого сервісу бронювання Booking.com. Щоправда, виходить не завжди вдало. Вона пригадала самостійну поїздку всією сім'єю до Франції, яка обійшлася набагато дорожче в порівнянні з турпакетом.

Попередили самостійних туристів і про несумлінність власників готелів. Докір прозвучав з боку заступника гендиректора туркомпанії «Російський експрес» Геннадія Косарьова, який заявив, що відділи маркетингу готелів з інших країн не соромляться розміщувати на форумах утішні відгуки про якість послуг, що надаються, розташування готелів і т.п. Розпізнати обман туристам-любителям практично неможливо. Інша справа – професійні учасники ринку, їх обдурити не так просто.

Втім, не дивлячись на розповіді про небезпеки індивідуальних поїздок переконати самостійних росіян в користі виключно організованого відпочинку в учасників вчорашньої конференції не вийшло. Схоже, що турфірмам доведеться змиритися із загостренням конкуренції з боку послуг самостійного бронювання.

Дійсно, Всесвітня мережа дозволяє самостійно забронювати номер в готелі, вибрати авіаперевізника, час вильоту і маршрут. Навіть замовити харчування – звичайне або, припустимо, рибне меню – в літаку зараз вже не проблема. У доступності такого сервісу на своєму досвіді переконався і автор цих рядків. Твердження представників турбізнесу про те, що самостійні поїздки обходяться дорожче, ніж сплачений турпакет, виглядають некоректними. Безумовно, квиток на прямий авіарейс в європейську столицю обійдеться трохи дешевше, якщо він включений в турпакет. Проте до того ж Парижа можна злітати за набагато менші гроші, якщо летіти, наприклад, з пересадкою.

Вичерпні відповіді про те, як добратися з аеропорту призначення в чужому європейському місті сьогодні можна одержати самостійно. Чужий досвід, поради і рекомендації допомагають зорієнтуватися на місці. Сьогодні для багатьох росіян вже не проблема сісти за кордоном в потрібний автобус, на потяг або найняти таксі тощо. І при такому розкладі мовний бар'єр, якщо ти не дуже упевнено володієш англійським або німецьким, вже не стає такою вже непереборною перешкодою. Для відвідин Третьяковськой галереї або Ермітажу громадянам, як правило, не потрібен окремо оплачуваний провідник. Чому ж такий провідник необхідний для організації екскурсії до Лувру чи Версаля?

На главную