IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Китай і США таємно провели кібернавчання

18.04.2012

Китай і США таємно провели кібернавчання

За інформацією газети Guardian, США і Китай таємно провели масштабні кібернавчання, направлені на відробіток можливого нападу один на одного. Офіційно про факт кібернавчань нічого на повідомляється, проте впродовж останніх декількох років США часто звинувачували Китай в кібератаках на свої ІТ-ресурси, тоді як в КНР все заперечували, заявляючи, що самі є жертвою хакер-нападів.

Повідомляється, що Вашингтон і Пекін в 2011 році провели по одному раунду масштабних кібернавчань, які повинні були дозволити двом країнам виробити стратегію по захисту від нападів на об'єкти критично важливої інфраструктури, крупного бізнесу і держави. Раніше представники озброєних сил двох країн повідомляли, що теоретично не виключають можливості проведення операцій, направлених на атаку комп'ютерних систем у разі військової загрози з боку потенційного супротивника.

"Китай дійшов висновку, що співвідношення військових сил між ними і США змінилося і зміна відбулася на користь Пекіна. Народно-визвольна армія Китаю стає все більш ворожою. Вони розглядають США як мішень. Вони відчувають, що мають повне право на проведення подібної політики, оскільки вважають, що США стають все слабкішими", - говорить Джим Льюїс, директор Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

За даними Guardian, в США військові кібернавчання були організовані якраз цим центром, тоді як в Пекіні за цю роботу відповідала сама Армія і Китайський інститут сучасних міжнародних відносин.

На главную