IT-клуб: техновости
Новости: Компьютеры, интернет, технологии, мобильные

Нам потрібна угода по контролю над кібер зброєю

13.03.2012

Нам потрібна угода по контролю над кібер зброєю

Нам не потрібно. Панікери кібер воєн хочуть примусити Сполучені Штати побачити необхідність в кібер безпеці в геополітичному масштабі. Вони вважають, що кіберпростір стає новою областю для військової конкуренції з такими країнами як Росія та Китай, і впевнені, що необхідні нові угоди по обмеженню кібер озброєння для запобігання цій конкуренції. Існують деякі спроби встановити міжнародні норми з цього питання: уряд Великобританії скликав конференцію в Лондоні в кінці 2011 року, маючи намір зробити Інтернет безпечнішим, прийнявши нові правила «дорожнього руху», а Росія і Китай запропонували створення «міжнародного кодексу поведінки для забезпечення інформаційної безпеки" на Асамблеї ООН у вересні минулого року. Тепер дипломати обговорюють, чи повинна Організація Об'єднаних Націй спробувати встановити контроль в кіберпросторі, як це зроблено з ядерною зброєю.

Отже, чи повинна? Відповіді на це питання «немає». Спроби обмежити кібер зброю за допомогою міжнародних угод мають три основні проблеми. Перша трудність провести межу між кібер злочинністю і можливою політичною діяльністю в кіберпросторі. У січні, наприклад, саудівський хакер вкрав близько 20,000 номерів ізраїльських кредитних карт з інтернет-магазина і допустив просочування інформації. У відповідь група ізраїльських хакерів зламала сайти саудівських інтернет-магазинів і загрожувала обнародувати інформацію про приватні кредитні карти.

Де ця межа? Навіть якщо провести її між злочинцем і спонсорованою державою політичною діяльністю, то і ті та інші часто користуються одними і тими ж засобами. Друга складність - чисто практична: перевірка була б неможлива. Точний підрахунок розмірів ядерних арсеналів і контроль процесу збагачення – це дуже складне завдання; установка відео камер, щоб стежити за програмістами і "перевірити", чи не вони розробляють шкідливі програми – все це нездійсненна мрія.

Третя проблема – політична і фундаментальніша: кібер агресори можуть діяти політично, але у відмінності від військових дій, вони, найшвидше, дуже зацікавлені уникнути популярності. Антиурядова діяльність завжди велася в кібер просторі завдяки анонімності. У цьому корінь політичної проблеми: примусити декілька держав домовитися про обмеження кібер зброї приблизно так само реалістично, як поставити договір про шпигунство поза законом, і так само практично, як змінити встановлений закон, що забороняє підривну/антиурядову діяльність.

На главную